SickBreed

Je právně postižitelné, popíšete-li objektivně vady a nekvalitu masově prodávaného produktu a jmenujete jeho značku?

Je právně postižitelné, pokud objektivně popíšete vady a nekvalitu masově prodávaného produktu a budete u toho jmenovat danou značku? Tedy uvedu příklad – veřejně uvedu, že párky Masivní pepek jsou vysoce nekvalitní a reklamy na ně lžou, když říkají, že jsou zdravé, protože více jak 40 procent jejich složení tvoří obilniny, a navíc je v nich éčko dva tisíce tři sta pět, který nepříznivě ovlivňuje lidské trávení? Díky.

Nejlepší odpověď
setapouch

Pokud jde skutečně o objektivní hodnocení a fakta, která jsi schopný/á prokázat, pak bych se v případě žaloby nebál.

Další odpovědi
Klaproth

Pokud budeš schopen své tvrzení dokázat, tak se ničeho bát nemusíš. Takže např. pokud výrobce deklaruje max. 35% obilovin a ty máš certifikovanou analýzu, která dokazuje, že jich tam je 40%, jsi v pohodě. Pokud můžeš doložit, že použité éčko není na seznamu schválených přísad, tak jsi v právu.

Emefej

Pokud máš v ruce objektivní a nenapadnutelné důkazy o vadách a nekvalitě, nemusíš se vůbec ničeho bát.

jmhad

Bude záležet na tom, kde to bude publikováno a v jakém rozsahu, zda to bude stanovisko nějaké instituce či jen vyjádření osobního názoru, který nám zajišťuje Ústava.

anonym

v první řadě musí být žalobce, pak přijde na řadu soudce. pokud je pomluva pravdivá, tak je potřeba si za tím stát, ale tu obilninu s Y bych neuváděl

ReHu

Jak zajistíš skutečnou objektivitu?
Provedeš veřejnou anketu?

ReHu

Setapouch, poté půjde o boj právníků. Bývá to kličkování, hraní se slovy a o to, kdo v tom umí líp chodit. Ne o to, na které straně je pravda.