Nebezpečí vyplývající používáním anonymizujících prostředků – xerobank nebo tor

tady na netu se dá stáhnout xerobank, tor. Když používám cizí ip, někdo jiný používá moji ip. A nikdo z uživatelů této TCP komunikace nezaručuje že zrovna nevykrádá účty nebo nesdílí dětské porno. Nehrozí náhodou zneužití něčí ip adresy?
Takto vypadá domácí stránka XBrowser po přihlášení http://img.na­dapenny.com/t20/110­36/nadap125348519­910232.jpg

"Zodpovědnost

Ačkoliv může správce TOR routeru omezovat přístup na různé stránky (pokud je posledním prvkem v řetězci a dozví se to) a přestože má TOR komunita svůj kodex slušného chování, pravdou zůstává, že anonymitu na webu hledají především ti, kteří ji chtějí zneužít. Pokud ze svého počítače takový router uděláte a stanete se posledním článkem v dlouhém řetězci, bude to vaše IP adresa, pod kterou bude neznámý člověk kdesi na druhém konci řetězce surfovat. A to se všemi následky. TOR totiž až tak anonymní zase není, posledním článkem řetězce je pokaždé docela konkrétní počítač."

Je u vás někdo zainteresovaný v těchto složitých tor sítích aby mohl odpovědět že je to pravda? A k čemu se takové brouzdání webem hodí nebo komu?

Odpovědi
Fred

Sit muzete pouzivat jen jako klient. A pokud chcete umoznit i prenos pres vas, muzete nadefinovat, jake sluzby povolite. Pokud se stanete routerem, teoreticke riziko zneuziti tu nejspis je. Ale: ten, kdo pouziva TOR a jeste se nastavi jako router, nejspis vi, co dela a pokud to povazuje za nejak rizikove, nejspis bude prenos kontrolovat, nebot komunikace mezi poslednim uzlem a serverem, kam se uzivatel pripojuje jiz sifrovana neni (pokud se nepripojuje pres HTTPS apod.). Hadam, ze kdo chce pachat trestnou cinnost, zvoli si jiny zpusob kryti…

Navic i kdyby k necemu trestnemu doslo pres vas, cesta povede k vam a dal uz nikam… Nedovedu si predstavit s cim by vam pak delali problemy…