Čt4

Nebezpečí kolem nás

Proč vlastně lidé jsou tak zlý,agresivní? A proč každá skoro každá 8 žena je obětí domácího násilí?(slovní,tě­lesné,psychic­ké,sociální,se­xuální a ekonomické) a to nepodotýkám na děti.

Nejlepší odpověď
www

Sice dost dobře nerozumím tvému dovětku o dětech, ale řekl bych, že vše je způsobeno hlavně morálním úpadkem celé společnosti.

Další odpovědi
Damiana

Copak, copak… Někomu se nelíbí tvoje kámošení s (47 1/2 letým) říďou? 🙂

Jinak k otázce. Ano, společnost jako taková morálně upadá, to má www. pravdu, ale fascinuje mě, jak to všichni víme a nikdo s tím nic nedělá. Lidé se odcizují, kdekdo si stěžuje jak jsou na něj ti ostatní zlí a sobečtí, ale když se pak dostane mezi jiné lidi, chová se také jako zmetek. On by totiž každý rád, aby se druhý choval pěkně jenom k němu a on si z něj dělal blázny.

Takhle to nefunguje. Lidé neumějí ani diskutovat, každý bere názor druhého jako výzvu k boji a ne ke slušné diskuzi. Jakmile dojde argument, hned se útočí. Nejdřív slovy, pak i pěstmi. Lidé si příšerně závidí. Čím dál tím víc – a to je kámen úrazu.
Řešení této – víceméně anarchie -neexistuje, pokud tu nezavládnou nějaká pravidla, která se budou muset dodržovat. Jenže to ve světě, který je na jednu stranu díky moderním technologiím otevřený tak, jak nikdy nebyl a zároveň uzavřený „díky“ špatným mezilidským vztahům, nebude lehké. Je to spíš nemožné.
Lidé vidí, že jedinec nic neznamená a tak se o nic nesnaží. Politici kradou svým občanům pod nosem a ani se za to nestydí, vrahové jsou trestáni jen směšně, cikáni a podobná verbež jsou privilegováni na úkor vzdělané a schopné inteligence. Kdo nekrade – okrádá rodinu, snad nikdy „neplatilo“ a „nepraktikovalo“ tolik jako dnes, kdy stát sám okrádá své lidi. Divný svět. Pak se nediv, že je kdekdo naštvaný. Zdravě fungující společnost potřebuje pravidla. Když už kvůli ničemu jinému, tak hlavně kvůli těm blbým, aby nemohli škodit.

anonym

Ono je to obousměrné, akorát muži to nepřiznají. Pak vyznívá statistika ve prospěch žen.

iceT

Pokud jde o ženské oběti domácího násilí,tak je to tak,že taková žena se bojí opustit tyrana pod pohrůžkou dalšího násilí.Taky třeba nemá kam jít,kdyby odešla.Mnohé ženy se i stydí,situaci nehlásí a pak to má ošklivé důsledky.
Takový chlap si tak svou chlapskost vybíjí na slabším,ale to není chlap.Chlap je ten co se postaví sobě rovnému a silnějšímu.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dom%C3%A1c%C3%AD%20­n%C3%A1sil%C3%AD

zjentek

protože demokracie jako taková nemůže pracovat, prostě nepracuje. Monarchie pracovala, jenže to bylo o hrstce rádců a tam se všichni zloději ke korytu nevešli a sekání rukou za krádeže se jim taky nelíbilo a tak ti zloději zlegalizovali agresivitu a odcizení jedinců, rodin (demokracie), aby se v tom to rozkrádání tak nějak rozptýlilo a jakoby nebylo podstatné,)

pl4toon

Pokud mluvíme o statistikách, je samozřejmě závěr jednoznačný. Nicméně si dovolím oponovat. Pokud si uvědomíme, že v dnešní době se děje všechno pod čímdál větším drobnohledem (úřady, média, atp.), tak bych se spíše přikláněl k názoru, že je násilí méně, či stejně, jen se o něm víc mluví, píše, protože se o něm více ví.