annas

Jde o pokoru? Vědět, že nejtěžší poznání je, neví-li člověk mnohé, a přijme, že zná jen něco jako kapku vody v moři.

Upraveno z textu Vědět s pokorou od Ortega y Gasseta
https://lamen­teesmaravillo­sa.com/las-7-mejores-frases-de-ortega-y-gasset/

https://pixaba­y.com/cs/photos/bu­bliny-voda-temperamentn%c3%ad-230014/https:­//pixabay.com/cs/pho­tos/bubliny-voda-temperamentn%c3%ad-230014/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Poker, pokrok, pokroutit, porno… hmm, slovo POKORA ve slovníku NEMÁM. ;) :D :D

Doufám, že nejde o něco STRAŠLIVĚ neslušného, bo v takovém případě by mě tato neznalost MRZELA! ;) :D :D

Další odpovědi
Ametyst

Ty skromné, co vědí, že nic nevědí, poučují hlupáci, kterým je všechno jasné, a nemusí pátrat po informacích- stačí jim jen věřit a šířit.

rrihamirek1

nerozumim tadytem filosofiim ja jsem vlastenec a zajima me cesky narod a jeho prosperita

Drap

Já bych to nebtal jako pokoru, ale o poznání soudného člověka, které přijde až s věkem. Nezbývá než tuto skutečnost s pokorou přijmout. Neninikdo, kdo by znal a uměl všechno. Možná jsou šťastní ti, co k takovému poznání nikdy nedospějí.

Kazatel

Tak to vůbec netuším. Bohatě by mi ale stačilo vědět, co za matroš je třeba užívat, abych sem sázel neustále takové perly.

annas

rrihamirek1,

když slovům nerozumíte, tak otázku prosím ignorujte. Prosperita je ve hvězdách, či něco můžete zjistit z věštecké koule. Jinak se nedovíte,zda a kdy dojde u nás v prosperitě.

annas

Ad Kazatel ,

nemusíte čerpat z Novinek, ale pátrat v paměti, v poznámkách, luštit křížovky i číst knihy s moudrostmi naši předků, čerpat z přečtených knih atd. Protože vychází knihy citátů, přísloví i aforismů, je vidět, že je o ně zájem. Ještě třeba Tajenka na TV Barandov a v minulosti Kolotoč.

Někdo má rád holky, jiný vdolky, už jen to zanmená, že totio přísloví vyjasdřuje odlišnost. Žijte a nechte žít.

Stejně maturitní práce mají pravidelně téma rozbor citátu – jedna moje otázka to uvádí.
Vy řešíte válku atd. Vaše věc, ale vyjadřujete se jen k tomu, co vás zajímá. Souhlaste s uživatelem rrihamirek1, který řeší prosperitu, bohužel nikdo neumíé věštit, takže je to všechno ve hvězdách.

lMoje citáty či moudrostsi jsou určeny pro ty, kdo myslí – asi 5 procent, nebo pro ty, kdo myslí, že jim to myslí – 10 procent. Ti ostatní nepochopí, protože nemyslí. Či nechtějí myslet. To vyplývá z názvu knih dr. Jana Sobotky, které uvádím u otázek, ale že je třeba pochybovat, tedy myslet, vyslovil už i moudrý biblický Šalamoun. Víte , že jedno jeho dílo se nazývá Kazatel? Četl jste ?
A hlavně ať nejste pouhými čtenáři moudrých slov, ale ať je zvládnete i žít, pro potěchu sobě a bez překážek druhým.

ít pod nich, znamená jim rozumět. Více z Kazatele
https://hb.cas­d.cz/zamysleni-pro-sberatele/

annas

Doplnění – co radí Byl Gastes.

Krmte svou mysl, hlavně čtěte! Čtení je kompasem pro budoucnost. Skrz slova je možné zažít celý svět. Dobrá rada?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/krmte-svou-mysl-hlavne-ctete-cteni-je-kompasem-pro-budoucnost-skrz-slova-je-mozne-zazit-cely-svet-

jiné moje otázky se týkají moudrosti a vzdšlání.

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako kdyyž najdeš

annas

Mea culpa, nejde o nevědomost, ale můj problém s psaním na klávesnici,. Děkuji za pochopení.

df

Vzpomněl jsem si díky vám na jeden citát (vím, že citáty máte ráda). A ten citq zní: Uložit
To je zajímavý. Ať řekneš sebevětší pitomost, ale předneseš ji dostatečně vědecky, vždycky se najde blbec, který ti zatleská.

annas

Děkuji. Nevzpomenete si na autora.? Někde jsem slyšela, ale už jsem na slova zapomněla.