Altair-AC

Nazývá se nějak období před narozením a po smrti?

Já nevím jak bych to lépe popsal ,snad to pochopíte.

Nejlepší odpověď
Jose1f

Před narozením – prenatální, po smrti – postmortální.
Např. postmortální chemické změny kosterních pozůstatků, postmortální vyšetření prasat atd..

Další odpovědi
Drap

Ano Prenatarní období a po smrti.

led

Zjednodušene bez odborných výrazov
pred narodením – doba vývinu plodu cez embrio do dieťaťa brr, to neznie pekne, nechajme radšej názov prenatálny vývoj
človek má 3 štádiá:
1 – prenatálne obdobie = „Z biologického hľadiska sa začína splynutím spermie a vajíčka a končí sa narodením dieťaťa. Trvá 280 dní, čiže 40 týždňov, 9 kalendárnych alebo 10 lunárnych mesiacov.“
2 – vitálne obdobie „život“ medzi narodením a smrťou
obdobie vývinu = od narodenia po dospelosť (0)1. – 20. rok-
obdobie dospelosti = od ukončenia vývinu organizmu 20. – 60. rok
obdobie staroby = 60. rok a viac
3 – postmortálne obdobie zániku = po smrti, rozpad organických častí ľudského tela.Za určitých podmienok to može trvať aj desatisíce rokov

PS. Drap, malý preklep nie „prenatarní“ ale „prenatalní období“.

Kepler

Před narozením je to určitě období prenatální. Ale po smrti? Proč by mělo mít zvláštní název něco, co už neexistuje. Určitě ne jako období a živá hmota. Ale prosím, pro pomýlené to může být období posmrtné, nebo post mortem. Samotný pojem posmrtný život je nesmysl a protimluv.

mosoj

Před narozením a po smrti. Tazatel neudává časové rozpětí!!!
Prenatální ( nikoliv ptrenatární) období je přesně vymezené časové rozmezí.

zjentek

Já tomu říkám období světla, či záře.

Smackdown

To je ta dimenze s nějakým číslem,na ten mejdan tam, se netěším.