Radovan M

Názvy motorů

Dobrý večer, zajímalo by mě co znamenají některé názvy motorů (zkratky) + „přeložení do češtiny“ (nebo spíše jak systém funguje) jako třeba TDI : Turbo Diesel Injection – Turbodmychadlo,Di­esel, vstřikování. Zde jsou některé názvy : JTD, DOHC, V-TEC, VVT, SDI, HTP, MPI, HEMI, OHC, OHV (pokud znáte dalši tak prosím :) )
Doplňuji:
BTW: některé názvy vím ale ostatní by to mohlo zajímat :)
Hlavně nepište že MPI je Motor Pro Invalidy a HTP je Ho*no To Pojede :D :D :D

Nejlepší odpověď
Langer

Tak tady jsou odpovědi:

DOHC – Duo Overhead Camshaft – ventily ve dvou řadách v hlavě válců, dva vačkové hřídele také ve hlavě válců

VTEC – (Variable Valve Timing Elektronic Control) – variabilní elektronické řízení čaování ventilů (honda)

VVT označení proměnného časování vozů Lexus a Toyota

SDI- -(Saugen Direkt Injektione) – nepřeplňovaný dieslový motor s přímým vstřikováním

HTP – High Torque Performance = motor, který má velký točivý moment i při nízkých otáčkách („jde už odspoda“) a motor je tak „pružný“. Jediný vůz s motorem HTP, co znám, je Fabia

MPI – multipoint injection – vícebodové vstřikování

OHC – (rozvod OHC) = Overhead Camshaft – ventily i vačkový hřídel v hlavě bloku válců

OHV – Overhead Valve – ventily v hlavě válců, vačkový hřídel v bloku válců

SPI – single point injection – jednobodové vstřikování (nejjednodušší varianta vstřikování, u škodovek to byli motory 1.3 BMM (řídící jednotka Bosch) u Favoritů a Felicií)

TDE – Turbo Diesel ekonomik to samé co TDI ale s lepší spotřebou.

JTD – označení pro motory vozidel Fiat

GDI – (Gasoline Direct Injection) – přímé vstřikování benzínu (Mitsubishi)

Zdroj: www.langermar­keting.cz

Další odpovědi
SinceX

JTD – je JET TURBO DIESL :) Více toho nevím ale lepší něco než nic :)