Jaký máte názor na vegetariánství či veganství, případně zkušenosti s tímto stravováním?

Dobrý den,zajímalo by mě váš názor na vegetariány či vegany.Zajímalo by mě jestli to někdo z vás vyzkoušel a jaký z toho máte pocit.Já osobně bych si to ráda vyzkoušela
---
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

--
Názor na Vegetariány

Nejlepší odpověď

Zlatý

... člověk je od přírody všežravec a veškeré jiné metody stravování jsou proti přírodě, kdo má zdravý rozum a jde mu i o vlastní zdraví, nebude toto pokoušet ani zkoušet ... je samozřejmé, že vegani a podobně mi budou odporovat, ale to je jen důkaz, že jejich mozek jde do kopru ...

Další odpovědi:

Zlatý

Ať se každý stravuje, jak uzná za vhodné, ale ať mi to nikdo nevnucuje, prostě mám maso a vejce ráda, tak je jím.

Pokročilý

Člověk je prostě všežravec a možná má dokonce blíž i k masu a zvířecím produktům než rostlinné stravě (ovoce, zelenina). Ale ničeho se nemá přehánět ani moc masa a dokonce ani třeba moc zeleniny. Všeho moc škodí.

Strava by měla být vyvážená, pro nás zdravá, měla by obsahovat vše (když už jsme všežravci) a obměňovat ta jídla (střídat).

Veganství je nejzdravější způsob stravování, jaký může být, ovšem za určitých podmínek. Najdou se totiž i veganská jídla, která zdravá nejsou (např. hranolky). Je to dost komplikované téma, takže doporučuji si o tom nastudovat dost informací. Nejlepší bude začít touhle knížkou: Jak Nezemřít - Michael Greger.

Stříbrný

K DoTazateli jen dodám: Ať si každý jí co chce. Je to jen a pouze jeho věc, jeho volba. Pak ať se ale nediví případným následkům.

Doplnění: Ale chraň je bůh to vnucovat mě!!!

Bronzový

Jsou to magoři, jeden to vymyslel a další se předhání jak jsou IN.

Stříbrný

Vegetariánství a veganství považuji v dětském věku a období vývoje (do 20 let) za nebezpečný hazard se zdravím.

Veganství se mi jeví obecně jako nebezpečný nesmysl.

Vegetariány neodsuzuji. Dcera praktikovala asi 2 roky.
Osobně jich znám několik, kteří se, pro svou „neduživost“
a na radu lékaře vrátili ke konzumaci masa.

Pokud je vegetariánská strava pestrá a vyvážená, plná potřebných živin. Nemám u dospělé osoby žádné námitky
:-)

Zlatý

Tento dotaz má být položen vystudovanému doktorovi v oboru medicíny, protože ten ti na něj odpoví na základě znalostí o fungování organismu a ne na základě hloupých předsudků a naprosto zbytečných emocí, kterými mnozí lidé do tohoto tématu vkládají jakýsi konflikt (asi potřebují mít konflikt ve všem), přitom to vůbec o konfliktu není, každý přece se může svobodně rozhodnout čím se chce stravovat a nikdo nemá právo ho za to soudit.

Diskuze k otázce

Zlatý

ge0rge

Mc Merkurion, tohle se nedá nekomentovat ... kdokoliv si dovolí s tebou nesouhlasit toho mozek jde do kopru a dokonce je to podle tebe samo o sobě i důkaz ??? čí mozek že jde do kopru ? :-) Tohle je totiž naprosto absurdní logika.

Zlatý

ge0rge

tak abnormální přesvědčení o pevně dané nadřazenosti vlastního názoru jsem tady ještě neviděl, gratuluji Mc Merkurion, tady ses skutečně překonal. :-/

Zlatý

Mc Merkurion

... a) pochybuju, že vegan bude podporovat všežravství (jsou to právě oni, kdo nepřipouští jiný názor) >>> takže definice nesouhlasných je dána ...
... b)není to JEN můj vlastní názor, ale názor doktorů (je totiž dokázáno, že bez živočišné stravy jde nejen mozek do kopru [nemíním dohledávat, ale je to popisováno již u prvních lidí sběrači a lovci] ...
... c) pro zdravý vývin a život (krom opravdu daných výjimek)člověk potřebuje k životu vše ...
... d) dokonce i v bibli (ač jsem ateista) se píše, že může jíst všechno maso i nečisté (myšleno dle židů vepřové) "Tu k němu zazněl hlas: „Vstaň, Petře, zabíjej a jez!“;Petr odpověděl: „To ne, Pane! Ještě nikdy jsem nejedl nic, co poskvrňuje a znečišťuje.“;Ale hlas se ozval znovu: „Co Bůh prohlásil za čisté, nepokládej za nečisté.“ " skutky apoštolů, Petrovo vidění ...
... d) každý se má právo svobodně rozhodnout >>> to ano, ale ať si následky svých činů nese sám a sám také platí (viz například poslední aférka s očkováním proti tetanu) ...
... e) a ano, jsem plně přesvědčen o nadřazenosti svého názoru, stejně tak jako převážná většina populace ...
---
... tato averze je způsobena mimo jiné právě neustálým přesvědčováním, že je to zdravé (ale bez důkazů) ...
---
... nebo mi snad chceš vyvracet, že: "člověk je od přírody všežravec a veškeré jiné metody stravování jsou proti přírodě ..." ??? ... i ten vegan se narodil jako všežravec, jelikož byl odkojen mlékem, a mléko je živočišného původu jak víme ...

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý Drap 1228
Zlatý annas 1119
Zlatý hanulka11 985
Zlatý marci1 706
Zlatý Kepler 698
Zlatý iceT 555
Zlatý gecco 490
Zlatý briketka10 479
Zlatý quentos 456
Zlatý mosoj 406

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.