Barča lama

Jaký máte názor na vegetariánství či veganství, případně zkušenosti s tímto stravováním?

Dobrý den,zajímalo by mě váš názor na vegetariány či vegany.Zajímalo by mě jestli to někdo z vás vyzkoušel a jaký z toho máte pocit.Já osobně bych si to ráda vyzkoušela

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

--
Názor na Vegetariány

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… člověk je od přírody všežravec a veškeré jiné metody stravování jsou proti přírodě, kdo má zdravý rozum a jde mu i o vlastní zdraví, nebude toto pokoušet ani zkoušet … je samozřejmé, že vegani a podobně mi budou odporovat, ale to je jen důkaz, že jejich mozek jde do kopru …

Další odpovědi
iceT

Ať se každý stravuje, jak uzná za vhodné, ale ať mi to nikdo nevnucuje, prostě mám maso a vejce ráda, tak je jím.

DoTazatel

Člověk je prostě všežravec a možná má dokonce blíž i k masu a zvířecím produktům než rostlinné stravě (ovoce, zelenina). Ale ničeho se nemá přehánět ani moc masa a dokonce ani třeba moc zeleniny. Všeho moc škodí.

Strava by měla být vyvážená, pro nás zdravá, měla by obsahovat vše (když už jsme všežravci) a obměňovat ta jídla (střídat).

anonym

Tento dotaz má být položen vystudovanému doktorovi v oboru medicíny, protože ten ti na něj odpoví na základě znalostí o fungování organismu a ne na základě hloupých předsudků a naprosto zbytečných emocí, kterými mnozí lidé do tohoto tématu vkládají jakýsi konflikt (asi potřebují mít konflikt ve všem), přitom to vůbec o konfliktu není, každý přece se může svobodně rozhodnout čím se chce stravovat a nikdo nemá právo ho za to soudit.

MartGrin

Veganství je nejzdravější způsob stravování, jaký může být, ovšem za určitých podmínek. Najdou se totiž i veganská jídla, která zdravá nejsou (např. hranolky). Je to dost komplikované téma, takže doporučuji si o tom nastudovat dost informací. Nejlepší bude začít touhle knížkou: Jak Nezemřít – Michael Greger.

Edison

K DoTazateli jen dodám: Ať si každý jí co chce. Je to jen a pouze jeho věc, jeho volba. Pak ať se ale nediví případným následkům.

Doplnění: Ale chraň je bůh to vnucovat mě!!!

elkon

Jsou to magoři, jeden to vymyslel a další se předhání jak jsou IN.

da ny

Vegetariánství a veganství považuji v dětském věku a období vývoje (do 20 let) za nebezpečný hazard se zdravím.

Veganství se mi jeví obecně jako nebezpečný nesmysl.

Vegetariány neodsuzuji. Dcera praktikovala asi 2 roky.
Osobně jich znám několik, kteří se, pro svou „neduživost“
a na radu lékaře vrátili ke konzumaci masa.

Pokud je vegetariánská strava pestrá a vyvážená, plná potřebných živin. Nemám u dospělé osoby žádné námitky
🙂

marcelus

Čistokrevné veganství, vážně nevím..moje sestra je veganka zpočátku měla některé problémy, hlavně se zažíváním…ale asi je to o zvyku…každopádně, taková veganská, tedy stoprocentně kakaová čokoláda, to je tedy něco..ta chuť je úplně jiná než u komerčně prodávaných čokolád…ta čistota kakaových bobů je senzační…mňam
https://www.stih­lonozka.cz/ve­gan/

anonym

Mc Merkurion, tohle se nedá nekomentovat … kdokoliv si dovolí s tebou nesouhlasit toho mozek jde do kopru a dokonce je to podle tebe samo o sobě i důkaz ??? čí mozek že jde do kopru ? 🙂 Tohle je totiž naprosto absurdní logika.

anonym

tak abnormální přesvědčení o pevně dané nadřazenosti vlastního názoru jsem tady ještě neviděl, gratuluji Mc Merkurion, tady ses skutečně překonal. :-/

Mc Merkurion

… a) pochybuju, že vegan bude podporovat všežravství (jsou to právě oni, kdo nepřipouští jiný názor) >>> takže definice nesouhlasných je dána …
… b)není to JEN můj vlastní názor, ale názor doktorů (je totiž dokázáno, že bez živočišné stravy jde nejen mozek do kopru [nemíním dohledávat, ale je to popisováno již u prvních lidí sběrači a lovci] …
… c) pro zdravý vývin a život (krom opravdu daných výjimek)člověk potřebuje k životu vše …
… d) dokonce i v bibli (ač jsem ateista) se píše, že může jíst všechno maso i nečisté (myšleno dle židů vepřové) "Tu k němu zazněl hlas: „Vstaň, Petře, zabíjej a jez!“;Petr odpověděl: „To ne, Pane! Ještě nikdy jsem nejedl nic, co poskvrňuje a znečišťuje.“;Ale hlas se ozval znovu: „Co Bůh prohlásil za čisté, nepokládej za nečisté.“ " skutky apoštolů, Petrovo vidění …
… d) každý se má právo svobodně rozhodnout >>> to ano, ale ať si následky svých činů nese sám a sám také platí (viz například poslední aférka s očkováním proti tetanu) …

… e) a ano, jsem plně přesvědčen o nadřazenosti svého názoru, stejně tak jako převážná většina populace …

… tato averze je způsobena mimo jiné právě neustálým přesvědčováním, že je to zdravé (ale bez důkazů) …

… nebo mi snad chceš vyvracet, že: „člověk je od přírody všežravec a veškeré jiné metody stravování jsou proti přírodě …“ ??? … i ten vegan se narodil jako všežravec, jelikož byl odkojen mlékem, a mléko je živočišného původu jak víme …