dudu

Názor na obecní šatlavy?

Když jsem včera v pořadu paní Jílkové poslouchal nářek a kritiku bývalých delikventů na náš nedokonalý a krutý vězeňský systém, vzpomněl jsem si na vyprávění letitého pamětníka o tzv. obecních šatlavách. Dotyčný se kdysi jako bujný mládenec popral v hospodě a byl odsouzen odsedět si čtyři dny o chlebu a vodě v base na místní radnici, nebo se na místě vyplatit. Povídal, „to víš chlapče, prachy jsem neměl a navíc jsem se domníval, že ty 4 dny odsedím levou zadní. Ale ouha, věznice byla studená ratejna s tvrdou pryčnou a už druhý den jsem po té vodě a chlebu hlady šilhal. Policajt, po kterém jsem škemral nakonec souhlasil, že si část trestu mohu odpracovat a to štípáním otopového dřeva. To jsem uměl z domu a během třetího dne mého pobytu zpracoval velikou hromadu. Po kontrole mnou odvedené práce mě policajt sdělil, že je spokojen a protože nejsem recidivsta, je mně čtvrtý den prominut a mohu jít domů. Hned jsem upaloval jen se prášilo, a při vzpomínce na tuto anabázi pak vždy rychle krotnul“.
Nebylo by i dnes podobné řešení jednoduché, levné a hlavně efektivní?
Doplňuji:
A s dovolením ještě jedna poznámka. Jeden z bývalých muklů si ztěžoval, že vězni si osobní prádlo mohou měnit pouze dvakrát do týdne. Vzpoměl jsem si na vtip, který koloval v roce 1968: krátce po 21. srpnu nechal velitel nastoupit svoje vojáky a říká jim "soudruzi uvědomte si, že jsme v civilizované zemi, kde si i muži denně mění trenýrky. Kdo s kým si je vymění, se pokaždé dozvíte v ranním rozkaze!!!

Nejlepší odpověď
Pájo

Bylo by to super, ale morálka je ta tam, takže by to asi nefungovalo tak hladce. V době, ze které je vyprávění, měli i kriminálníci a horké hlavy „ještě nějaký styl a úroveň“.

Další odpovědi
anonym

No , dnesni vezni se sekerou v ruce … , to by jsme meli brzy po dozorcich. 🙂
Radeji at to zustane jak je . I s temi trenyrkami. 🙂 -iv-

ReHu

Já jsem 100% pro.
Nedávno jsem slyšela v TV, že se zloděj nechal ve vykrádané chatě chytnout schválně, aby šel přes zimu do báně.

hanulka11

no s těmi trenýrkami jsi mne pobavil…
ale to řešení by myslím nebylo k zahození…možná by se jim eklovalo ty trenýrky si měnit :D:D:D

rosinka

Dneska by jim v té šatlavě chyběly spíš drogy než jídlo. Je úplně jiná doba, podle mě by to bylo k ničemu. Jak říká -iv-, ať to zůstane, jak je. S těma trenýrkama jsem to slyšela nějak jinak – jako, že první den ať si je oblečou jak chtějí a další dny tím hnědým dozadu..:-))