Avatar uživatele
dudu

Názor na obecní šatlavy?

Když jsem včera v pořadu paní Jílkové poslouchal nářek a kritiku bývalých delikventů na náš nedokonalý a krutý vězeňský systém, vzpomněl jsem si na vyprávění letitého pamětníka o tzv. obecních šatlavách. Dotyčný se kdysi jako bujný mládenec popral v hospodě a byl odsouzen odsedět si čtyři dny o chlebu a vodě v base na místní radnici, nebo se na místě vyplatit. Povídal, „to víš chlapče, prachy jsem neměl a navíc jsem se domníval, že ty 4 dny odsedím levou zadní. Ale ouha, věznice byla studená ratejna s tvrdou pryčnou a už druhý den jsem po té vodě a chlebu hlady šilhal. Policajt, po kterém jsem škemral nakonec souhlasil, že si část trestu mohu odpracovat a to štípáním otopového dřeva. To jsem uměl z domu a během třetího dne mého pobytu zpracoval velikou hromadu. Po kontrole mnou odvedené práce mě policajt sdělil, že je spokojen a protože nejsem recidivsta, je mně čtvrtý den prominut a mohu jít domů. Hned jsem upaloval jen se prášilo, a při vzpomínce na tuto anabázi pak vždy rychle krotnul“.
Nebylo by i dnes podobné řešení jednoduché, levné a hlavně efektivní?
Doplňuji:
A s dovolením ještě jedna poznámka. Jeden z bývalých muklů si ztěžoval, že vězni si osobní prádlo mohou měnit pouze dvakrát do týdne. Vzpoměl jsem si na vtip, který koloval v roce 1968: krátce po 21. srpnu nechal velitel nastoupit svoje vojáky a říká jim "soudruzi uvědomte si, že jsme v civilizované zemi, kde si i muži denně mění trenýrky. Kdo s kým si je vymění, se pokaždé dozvíte v ranním rozkaze!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, anonym, Pájo před 4556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Bylo by to super, ale morálka je ta tam, takže by to asi nefungovalo tak hladce. V době, ze které je vyprávění, měli i kriminálníci a horké hlavy „ještě nějaký styl a úroveň“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

No , dnesni vezni se sekerou v ruce … , to by jsme meli brzy po dozorcich. 🙂
Radeji at to zustane jak je . I s temi trenyrkami. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Já jsem 100% pro.
Nedávno jsem slyšela v TV, že se zloděj nechal ve vykrádané chatě chytnout schválně, aby šel přes zimu do báně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

no s těmi trenýrkami jsi mne pobavil…
ale to řešení by myslím nebylo k zahození…možná by se jim eklovalo ty trenýrky si měnit :D:D:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

Dneska by jim v té šatlavě chyběly spíš drogy než jídlo. Je úplně jiná doba, podle mě by to bylo k ničemu. Jak říká -iv-, ať to zůstane, jak je. S těma trenýrkama jsem to slyšela nějak jinak – jako, že první den ať si je oblečou jak chtějí a další dny tím hnědým dozadu..:-))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek