Název programu – „štěnice“

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost nebo neví, jak se říká tomu, že někomu nainstalujete potají do pc/notebooku program, který vám sthauje veškeré informace např. soubory, které si třeba jen vy poctivo ukládáte z přednášek atd…, lze to nějak identifikovat nebo odstranit ten program, aby moje věci někdo nevyužíval..ro­zumíte mně?

Odpovědi
anonym

Nejspíše se bude jednat o ´falešný´ poplach, ale pro klid ´duše´:

  • nech si notes zkontrolovat někým, kdo ví, o čem je řeč *)
  • nepoužívej pro běžnou práci čet s právy administratora
  • nenechávej notes ´bez dozoru´
  • používej silná hesla

___
*) podle formulace dotazu to nezvládneš, nejde o triviální záležitost řešitelnou ´klikni semhle, támhle a stiskni Enter´

anonym

jenže u mě nic nehrozí, ale právě vím o někomu, kdo už to u sebe má v pc…a on o tom neví..

anonym

Pro toho „někoho“ platí totéž, co jsem psal pro tebe…
😉
A pokud to neví, pak

  1. mu to řekni
  2. jakto, že to víš ty??

anonym

řekla bych to té dotyčné osobě s tím, že by musela dělat, že to neví, ale zase taková dobrá herečka není, vím to a strašně mě to hryže svědomí, proto bych to chtěla za ní nějak odstranit! je to tak složité? nepůjde to najít např. poslední nainstalované programy?

anonym

Uuuufff…

  1. Ty to víš, ona to neví, musela by dělat že to neví, kdybys jí to řekla… To je na mne složitý…
  2. Ty si dovolíš se někomu ´hrabat´ v počítači bez jeho vědomí???
  3. Ty znáš heslo admina cizího počítače???
  4. Ty víš, kdy k instalaci „štěnice“ došlo???

___
No – další podrobnosti už mi snad ani nepiš…
___
Odinstalace – možná by šlo využít některého z nástrojů Win (ale taky možná, že ne).
Opravdu vřele doporučuju, aby ses obrátila (nebo ona dotyčná) na znalého a důvěryhodného člověka ze svého okolí. A nebo třeba servis.
___
A opravdu nemohu dopořučit, aby ses někomu vrtala v počítači bez jeho vědomí a bez znalosti věci (hele – co kdybys tam něco třeba – ´nedopatřením´, vymazala???

anonym

už se to řeší ;) a jaký nástroj z nástrojů Win si měl namysli? Stačilo by třeba Vyfiltrovat síťovou komunikaci firewallem?

anonym

Asi bych začal zálohou dat…
😉
Pak zkontrolovat běžící procesy, komunikaci – ale možná by stačil Bod obnovy…
Jak ti mám ´naslepo´ radit???

anonym

Myslíš si, že na základě běžících procesů zjistíš, zda ti běží i ten „tajný“ program? Je možné to zjistit, když žádná instalace toho programu neproběhla?

anonym

„Myslíš si, že na základě běžících procesů zjistíš, zda ti běží i ten "tajný“ program?„ – ano, lze to…
"Je možné to zjistit, když žádná instalace toho programu neproběhla?“ – co? co zjistit?
„žádná instalace neproběhla“ – co tím myslíš? – jde o verzi ´portable´ a nebo tam žádný takový program není?