annas

Název města a jeho radnice

Zeměpisná hádanka. Proč se říká, že desetitisícové město, které se jmenuje ......., má nejvyšší radnici na Moravě?
Doplňuji:
Ano, je to Litovel. Pod litovelskou radnicí protéká řeka Morava, je tedy nejvyšší radnicí stojící na řece Moravě, nikoliv v oblasti Morava. Využítí slov – řeka Morava a oblast Morava.

Nejlepší odpověď
Luss

Ze by Litovel? Jejich radice ma nejvyssi vez a obyvatel ma neco pres 10.tis. jo? 😉

Ostrava ma ted sice nejvyssi radnici, ale zas to neni ani omylem desetitisicove mesto… Na Morave lezi, resp.Moravskos­lezsky kraj.

Další odpovědi
bartt13

ostrava nebo hana

Q

🙂 72 metrů vysoká věž v Litovli je trumfnutá 85 metrovou v Ostravě, ale Ostrava už není Morava?