Andrejs

Nezná někdo název tohoto již starého švédského filmu?

Film (nebo seriál) je švédský, je určen hlavně pro děti. Děj filmu se odehrává na nějakém ostrově, hlavními postavami jsou děti a jejich rodiče, kteří se živí hlavně rybolovem. Pamatuji se že tam byla nějaká malá holka, ta se jmenovala „Skrólan“. Ještě si pamatuji, že ty děti našli mládě (mám dojem, že lachtana) a dali mu jméno Mojžíš.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Se Skrolan bylo více filmů, tohle bude asi Akce Mojžíš.

Další odpovědi
anonym

Skrólan hrála ve seriálu Pipi, dlouhá punčoška nebo ve filmu
Piráti na Albertině

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/119548-pirati-na-albertine/

Bururu

Jo, na ten seriál taky často vzpomínám. Pak tam byla kromě Skrólan ještě starší sestra(?) Džorven(?). Dokonce jsme si jako malí zpívali ty písničky z toho seriálu: Přiletěla vrána zaťukala, pusťte mě hned a toho rána holka malá spatřila svět. Jmenuje se Skrólan, jmenuje se Skrólan, Skrólan, Skrólan, holka jako z růže květ… Nebo: Haju háj, spinká háj, spinká moře i stromy, i brouček už spí, celý les tiše sní. S plnou náručí snů přijde hvězdička tmo u a ten nejhezčí z nich najdeš pod peřinkou. Hezkej seriál 🙂