korect

Jak se jmenuje animovaný seriál o řeckých bájích?

Před lety jsem sledoval animovaný seriál s českým dabingem, který pojednával o řeckých a římských bájích, průvodci byly lidské bytosti schopné proměnit se v kapku vody a přepravující se v jakési ponorce. Jeden z dílů například humorně pojednával o smrti Kleopatry. Nemohu si vzpomenout na jeho název.

Odpovědi
Kelt

Byly animované seriály typu – Byl jednou jeden život, která pojednává o lidském těle, pak byla stejným způsobem vytvořena série o vědě, historii a jiné. Byl to francouzský seriál a kapka, ponorka nebo něco takového se mi nevybavuje. Ale ten svůj návrh bych dal s 80%.

ivzez

Smrt Kleopatry pojednat humorně a zařadit ji do Starých řeckých bájí?
Takový seriál bych snad radši nehledala.