okop

Má inkasní společnost právo navýšit dlužnou částku o 100 %?

Ahoj. Nezaplatil jsem půjčku u jedné společnosti. Splatná částka byla 3750 Kč. Společnost předala pohledávku inkasni agentuře a ta navýšila pohledavku o 7.500!!! Má ink. společnost právo na takové navýšení dlužné částky? Dlužnou částku samozřejmě zaplatím, ale takové navýšení?? Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
Drap

Podle uzavřené smlouvy. Lze předpokládat, že na to právo má, když takovou částku předepsala. Dluhy se zkrátka mají platit včas.

Další odpovědi
johana 56

Pokud je smluvně sjednán limit maximální výše částky pravidelných plateb SIPO, je navýšení možné se souhlasem plátce.
Jestliže není, má věřitel právo uplatňovat své pohledávky prostřednictvím inkasní společnosti a bude mu vyhověno.
Záleží také na podmínkách smlouvy se společností, které půjčku splácíte.

ReHu

Ono to není pouhé navýšení.
Ta agentura a všichni její zaměstnanci z toho žijí. Proto tak vysoké poplatky za vymáhání od společnosti, která dluh převzala.

ivzez

Dlužnou částku zaplaťte tomu, komu ji dlužíte, nikoliv
prostřednictvím inkasní společnosti.

Inkasní společnosti bych nezaplatila nic.