frastab

Navýšení ceny za práci.

Požádala jsem firmu o spočítání cenové nabídky na opravu koupelny.Cena se nám zdála přijatelná,ale po dokončení opravy jsme zjistili,že cena za práci byla navýšená o 300%.Mám nějakou možnost se bránit nebo žádat o slevu?Nemám podepsanou žádnou smlouvu o práci.Také doba opravy byla místo jednoho týdne,dva týdny.Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Co není písemně, to je vždy problém prokázat. Ale platí to oboustranně. Pokud jste neuzavřeli písemnou smlouvu a nemáte písemně odsouhlasenou ani cenovou nabídku, je zde možnost snažit se o dohodu, v níž budete požadovat účtování v původní výši.
Pokud jste již zaplatila, bude problém cokoliv zpětně vymoci. Možnost dohadovat se o snížení ceny pro Vás platí jenom v případě, že úhrada zatím nebyla provedena.
Pokud Vám na práce na opravě koupelny byla vystavena faktura, musí mít jako náležitost i rozpis provedených prací a spotřebovaného materiálu. Jestliže tuto přílohu nemá, na doložení uvedeného dokladu trvejte.
Pokud jste opravu prováděli „na černo“, můžete řešit záležitost jen dohodou.

Další odpovědi
mosoj

Smlouva platí i ústní. Jenomže dobře se to říká, ale jak se to dokazuje nevím.
Smluvní cena je povolena překročit o 10 %. Myslím si, že v tomto případě by stálo za to zaplatit si alespoň konzultaci s právníkem.

Mapel

Projít si rozpis a rozporovat nereálné položky.

mojitek

Neplatil bych jim to.Kdyby byla smlouva písemná tak navýšení je možné max o 10%.
Doplňuji:
Jinak bych si pozval nějakého člověka co tomu krapet rozumí ,juknul by na to a zkonzultoval bych to s ním.

terry

Prošla bych se zástupcem té firmy jednotlivé položky.
Pak by se vidělo, jak k navýšení došlo.
Běžně se počítá s max navýšením o cc a10%. 300 % je opravdu hodně.