Kelt

Navštívil někdo z vás zemi, která byla součástí Sovětského svazu?

I když se letos moc do zahraničí necestuje a jsou určité preferované destinace, tak by mne zajímalo, zda někdo byl v nějaké zemi, městě, které bylo součástí Sovětského Svazu. A můžete sdělit dojmy z vaší cesty? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Ano, dokonca sme odtiaľ aj prišli .
Stalo sa to v roku 1986. Boli sme v služobne v Moskve a Leningrade. Došli colníci a chceli nás kontrolovať. Bránili sme sa, že sme prišli zo štátu, ktorý je súčasťou SSSR. Ako dôkaz sme ukázali papiere, kde ruská strana spravila chybu. ČSSR zmenila na
„Чехословацкая Советская Социалистическая Республика“
pre neznalých „Československá sovietska socialistická republika“
Našťastie colníci boli ľudia prístupní humoru, za 2 české pivá pre každého z nich a 5 pre veliteľa, nám dali štempel na bumažku a nechali na pokoji. (bolo to v časoch „ruskej prohibície“ a ich „trestný čin“ je už premlčaný)

Takže, kto ste sa v tej dobe nachádzali v Československu, boli ste na území Sovietskeho zväzu (platné len 1 týždeň)

Další odpovědi
Arne1

Ano. Byl jsem v posledních letech 3 x v Bělorusku (kromě Lidy jsme loni projeli všechna důležitámísta), loni projel Pobaltí a taky se stavil v Kaliningradu. A několikrát na Ukrajině – Lvov, Lutsk, Mukačevo, Užhorod. Ještě za dob SU jsem byl i ve střední Asii a v kavkazských republikách.
Dojmy ? Všude je to zajímavé a všude je to také úplně jiné.

V Bělorusku bylo velmi příjemně, levně, vynikající jídlo, nádherné holky, zajímavé památky i moderní města.
Na Ukrajině je toho zajímavého moc, například takový Lvov je parádní historické město s báječnou atmosférou. Ale ve srovnání s Běloruskem je tam bordel a hnusné silnice.
Pobaltí jsou tři země, odlišné jazyky a jen trochu podobné kultury. Pokud se na to dívám jako řidič, tak je tam problém že si zlikvidovali plynové čerpací stanice a teď je pomalu staví znovu. Šokující je někdy stav silnic, Vilnius je z větší části tankodrom.
Kaliningrad je oproti předpokladům z propagandy normální město jak jsme zvyklí, mají tam i mekáče a podobné krámy. Jen ten venkov je tam takový neudržovaný.
V Bělorusku nebo Kaliningradu když si rezervuju soukromé ubytování, tak to bude perfektní nový byt v luxusním stavu. Na Ukrajině to bude mnohem horší.

Pepa25

Navštívil jsem všechny tři země Pobaltí + Petrohrad. Už před asi 20 lety. Dojmy bohaté.

Kepler

Nenavštívil a ani mě to tam neláká. Možná jen tak Zakarpatskou Rus, protože je tam krásná a nedotčená příroda i hory a fajn lidi. Ale jen za předpokladu, že mě tam neokrade první ukrajinský celník.

paul1

Kdysi jsme tam jezdili, švagr tam měl příbuzné, oblast Dubno, Rovno a okolní vesnice. Celkem tam bylo fajn, až na množství vodky, kterou bylo těžko odmítnout. Od roku 1986 jsme tam nebyli (Černobyl)

Arne1

Kepler: ukrajinskej celník je v pohodě, mnohem horší jsou polští celníci a hlavně celnice.