AndreiRanger

Navrhovatel na vklad do katastru nemovitostí?

Ahoj,

Osoba A obdaruje osobu B nemovitostí, kdo z nich bude uveden jako navrhovatel na vklad do katastru?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Navrhovatelem může být dárce, obdarovaný nebo oba. Často se doporučuje, aby byli jako navrhovatelé označeni oba – jeden nemůže vzít návrh zpět. Prostě jak oba podepíší smlouvu, tak také podepíší návrh na vklad.

Další odpovědi
gecco

Dosavadní majitel (tedy dárce).

Karel 147

Na katastr příjde obdarovaná osoba s úředně ověřenou darovací smlouvou a zažádá.Katastr doporučeným dopisem uvědomí o žádosti dosavadního majitele. Když majitel do 1 měsíce nebude nikterak reagovat tak nemovitost převede.

Pepa25

Nejlepší je asi přečíst si to oficiálně tady (nebo je to také na webu katastrálních úřadů):
http://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/101/103/3­871.html