cermi

Jak podat návrh na zvýšení výživného?

Dobrý den, je mi osmnáct let a dosud byly, od otce, posílány alimenty mé matce, nyní jako zletilý bych chtěl požádat otce o zvýšení alimentů , jak mám postupovat, protože má matka již nemůže zažádat, z důvodu mé zletilosti, děkuji za odpověď, cermi

Nejlepší odpověď
da ny

Zajdi na okresní soud
http://www.az­rodina.cz/3635-zadost-o-zvyseni-vyzivneho-pro-plnolete-deti
Doplňuji:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/roz­chod-rozvod-vyzivne/zadost-o-zvyseni-alimentu-vyzivneho-vzor-zdarma
V odd., které má na starost rodinu /děti ti jako nezaopatřenému zletilému jistě poradí, případně pomohou sepsat i na místě.

Další odpovědi
ivzez

Napřed se zkuste dohodnout s otcem.
Argumentujte náklady na studium,
školní pomůcky, …

Pokud se s otcem nedohodnete, zajděte
na odbor sociálné právní ochrani dětí (OSPOD),
kde Vám (zdarma) pomohou sepsat
návrh na zvýšení výživného pro soud.

Návrh soudu podáte sám, jestli se nic nezměnilo, nebudete
nic platit (návrh na zvýšení výživného nepodléhá poplatku).

Ale doporučuji dát přednost dohodě. Soudit se s rodiči
by měla být až poslední možnost, když selže vše ostatní.

jáára

je ti 18, tak se starej. – di makat