Navrh na exekuci?

Dobry den, mohu podat navrh k soudu na exekuci. Byvaly partner plati vyzivne na syna. Trva na osobnim predavani. Ja pozaduji na ucet nebo postou. Vyzivne dava se spozdenim (ja vim muzu byt rada,ze vubec plati), ale presto je mozne podat (asi k soudu) navrh na exekuci? Nebo co v tehle situaci mohu udelat. Dekuji,Dana

Nejlepší odpověď
kropitko

mě neplatí 10 let a exekuce se pěkně táhne

Další odpovědi
Miroslavst

A co tou exekucí získáte? domnívám se, že stejně ji nemůžete podat. Pro nařízení exekuce musíte mít v ruce exekuční titul. Pro ten zase musíte mít v ruce pravomocný rozsudek.
Říkáte, že platí, ale opožděně. Jka byste si to představovala? Jako jeden měsíc nezaplatí, seberou mu televizi. druhý měsíc zaplatí, v pohodě, třetí měsíc zase nic, tak mu vezmou skříň. Takhle to bohužel nejde.

Zlatomuska

Pokud platí, nic dělat nemůzete. Pokud platí se zpozděním,lze ho nahlásit – můžete se poradit na sociálce, než se tahat zdlouhavě po soudech.Ale pokud to jinak nejde, může soud stanovit, že platit výzivné bude bývalý partner srázkou ze mzdy – nez mzdu tedy dostane. Samozrejmě, pokud je zaměstnaný.