klavia

Návrat do zaměstnání po dvou mateřských

dobrý den, měla bych prosbičku. V listopadu 2008 jsem začala čerpat peněžitou pomoc v mateřství, následně jsem přešla na 3-letou rodičovskou dovolenou, v červenci 2011 se nám má narodit druhé dítě. chci se tedy zeptat, zda mi musí zaměstnavatel po návratu z RD (po 5,5 letech), nabídnout alespoň nějaké pracovní místo, které odpovídá kritériím staveným v pracovní smlouvě. (pracuji jako státní zaměstnanec, mám tedy na mysli práci např. na témže odboru, ale jiná náplň práce)děkuji za odpověď

Odpovědi
panenka

Zaměstnavatel je povinnen hlídat místo 3 roky pokud nenastoupíte tak vám pak nabídne jak vy říkáte alespoň nějaké pracovní místo.