Inquirer

Je možné navození stavu opilosti nestandardním způsobem?

Slyšel jsem, že je možné navodit si stav opilosti vložením látky nasáklé koncentrovaným alkoholem do konečníku. Je to pravda? Zatím se mi to nechce zkoušet.

Dále by takto opilý člověk teoreticky neměl nadýchat žádné hodnoty měřícím přístrojem, ale analýzou krve by to předpokládám zjistitelné bylo.

Nejlepší odpověď
gecco

Je to pravda – alkohol se vstřebá i tlustým střevem, jenmo – aby ses přiopil, by toho alkoholu muselo být docela dost (stejně, jako při perorálním podání).
Dále – i takovýmto způsobem oplilý člověk nadýchá, alkohol se do dechu uvolňuje z krve v plicích, způsob podání alkoholu je nedůležitý.
A nejsnazším způsobem, jak se opít, je podání alkoholu přímo do žíly, kapačkou.