orestez

Návod „Když zaměstnavatel nechce výpověď podepsat“ na uvedeném webu poskytuje opravdový advokát a JUDr?

https://www.kralik-pavlik.cz/cla­nek/vypoved-z-pracovniho-pomeru-ze-strany-zamestnance-vzor_61.
L

Odpovědi
ivzez

Ten článek je celý nesmyslný*), špatný je i ten jejich vzor.

Pracovní smlouvu ani pozici není nutné ve výpovědi uvádět.

A pro lidi, kteří nejsou zvyklí používat pávní termíny či obraty, je lepší
toho do dokumentů uvádět co nejméně. (Čím méně toho uvedou, tím
větší je pravděpodobnost, že se nedopustí žádné věcné chyby.)

Autor článku se mýlí i v tom, že nelze kombinovat návrh
dohody s výpovědí. Písemnost lze formulovat tak, aby ji zaměstnavatel
v případě nesouhlasu s návrhem dohody považoval za výpověď.
(Tímto způsobem lze ukončení zaměstnání zkrátit až o měsíc.)

*) Autor používá obraty, které mohou někde mít smysl, ale v článku
určenému laikům, kterým má pomoci s podáním výpovědi, jsou zbytečné.

autacek

Je to pravděpodobné, v případě pochybností se na to můžeš dotázat přímo na uvedených stránkách.

autacek

Ivzez, ale dotaz nezněl jestli jsou informace v článku pravdivé, či úplné, nějak nechápu, proč odpovídáte na úplně něco jiného?

autacek

Možná by bylo dobré uvést, na co se vlastně ptáš. Úsměvné je, že místo odborníkovi věříš spíš anonymním samoukům, se kterými si tu na odpovědích notuješ 😉

autacek

doplnění: Zákoník práce sice neobsahuje detailní výčet všech náležitostí, které v ní nesmějí chybět, ale ve spojení s občanským zákoníkem lze vyčíst, že výpověď musí obsahovat identifikaci zaměstnavatele a zaměstnance. Dále je nutná také identifikace pracovní smlouvy. To znamená, že z ní musí být jasné datum uzavření pracovní smlouvy, případně i pozice, na níž zaměstnanec pracoval, dále datum, kdy byla výpověď sepsána, a podpis zaměstnance nebo zaměstnavatele (resp. jeho oprávněného zástupce). Aby mohl být jasně doložen počátek běhu výpovědní doby, na výpovědi by mělo být uvedeno i datum jejího doručení druhé straně.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/finance/pra­ce-a-podnikani/domaci-pravnik-jak-dat-v-praci-vypoved.A160830_101­056_podnikani_sov

orestez

To ano. Ale s tu prac. pozici myslím že není už potřeba ve výpovědi uvádět. Už se nechci na ten web vracet.

orestez

On řekl že je odborník?

autacek

No podívej, vzhledem k tomu, že nemáš jasno ani v základních pojmech a rozdílech, jako kdo je to právník, kdo advokát a kdo JUDr., musí být takto neznalým lidem servírovány informace pokud možno co nejjednodušeji, aby je byli sto pochopit, což je zas s ohledem na celkovou složitost problematiky poněkud problém, což v tobě může vyvolávat negativní reakce.

orestez

To ne, nechci suplovat placené odborníky okolo přesných formulací a malých drobností pro nechápavé:-)

ivzez

Já bych si tam poradit nenechala.

orestez

Taky ne.
No, ta kombinace kdy se dohodnou a dvouměsíční výpověď je špatná. Když ji podává zaměstnanec, tak chce skončit dřív, než mu uteče dobrý job. Šéf rovnou řekne NE a pak se čeká. Čeká, a pak jsou už Velikonoce.
Takže pro ostatní, i ředitel společnosti … radí v zvlášť. Kdyby nesouhlasil, tak máte vytisknutou druhou možnost.

ivzez

Problém může nastat v případě, že zaměstnavatel (nemá stanovenu žádnou lhůtu) na návrh dohody neodpoví a zaměstnanec pak neví, na čem je.

Pokud pak nějakou dobu čeká a až poté podá výpověď, může se ukončení protáhnout.

orestez

To je divné, při tom návrhu dohody. Jinak třeba ukončení … ze zdravotních důvodů by byla při nereagování do měsíce prac. smlouva ukončena a kdyby zaměstnanec nevědomky takto přišel o novou práci, musí mu zaměstnavatel nahradit škodu. Takto kolega dostal nějakých 35 tis. k dobru.