zjentek

Naváže se mně THC na vazelínu stejně, jako se váže na tuky?

Tak jsem vyčetl, že vazelína, čili petrolatum je polotuhá směs uhlovodíků, což s různě masnými kyselinami asi nemá co dělat.

Dále tady mám „zbytky z kytky“ (stonky a listy bez palic, logicky samice) a tuhle nasekanou bylinnou směs bych chtěl louhovat v teplý, čili řídký vazelíně (třeba v hrnci a ponořit jej do vodní lázně, to je fuk) jednoduše proto, že čistou, certifikovanou vazelínu doma prostě mám a mám jí dost.

Tak jasně, člověk by si řekl- co je mastný, to je tuk, jenže poté, co jsem se na vazelínu a tuky zaměřil u tety wiki, jsem jaksi znejistil. Takže má otázka zní, přesně jak zní ;).

Nikde jsem o tom nic nevyčetl a nebudu s mým postupem spěchat, dokud nezjistím, kde to „vázání na tuky“ platí a kde ne a to i přes fakt, že na netu je spousty recepisů, kdy „odborníci“ tento způsob výroby léčebné masti doporučují právě s vazelínou, anebo se sádlem! ;)

Takže po hluboké úvaze nad sádlem s vazelínou, který někteří hodili „do jednoho pytle“, jsem pochopil, že není všecko zlato, co se blyští, stejně jako není všecko tuk, co mastí! Dík! ;)

Odpovědi
Kepler

THC je špatně rozpustný ve vodě, avšak je dobře rozpustý v organických rozpouštedlech (např. ethanolu či hexanu) a tucích. (wiki). Vazelína je směs výševroucích parafinických uhlovodíků ropného původu a nedá se považovat za organické rozpouštědlo, tuky jsou úplně jiná liga. Takže rozpustnost THC je jasná. Jedna lékařka mi potvrdila už před lety, že sádlo je mnohem vhodnější, sama si tím mazala záda. Navíc kůže sádlo vstřebá, vazelínu hůře.

Tak mě ještě napadlo, že asi nejlepší aplikace by asi bylo udělat si macerát (výluh) ve špiritusu. Nebyl bys mastný a přesto by ses namazal. Ale nechápej to tak, že si dáš štamprlu, to by tě mohlo zabít!

RyuzakiKate

… anebo místo sádla třeba olivovej olej (nebo i jakejkoliv jinej, je jich strašná spousta, jen si pak stačí najít, jak se dělají maceráty), či bambucké máslo.

Smackdown

To budeš mít lepší, když o výkendu budeš dávat dýmku míru.

zjentek

Oprava: blyštit se je blbost ;)))