Kelt

Naučili jste se jazyk jen z jedné učebnice, nebo jste si koupili více učebnic?

Aspoň v mém případě platí, že mám více učebnic z každého jazyka a studium jsem na určitém místě přerušil a pak si koupil novou knihu zřejmě z důvodu, že v určité lekci použil autor pro mne nesympatické téma, nezajímavá slovíčka a pod. Je to jen moje osobní zkušenost? Jak jste na tom vy? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Nejlepší je začít ten jazyk aktivně používat. Bez toho jsou všechny učebnice k ničemu. Já jsem se třeba jen kdysi učil je rusky a to dost špatně. No jak jinak, žáno… A dnes… jak jsem se nikdy neučil, ani kurzy nedělám, bo pracovní vytížení mi to prostě nedovoluje, tak mluvím třemi jazyky (moje ruštinářka ze školy by asi valila bulvy). Prostě to mám naposlouchaný, naluvený, načtený nikoli z učebnic… Takže moje rada zní… začít cestovat, nejlíp sám, a mluvit a mluvit.

ivzez

Já jsem postupně vystřídala více učebnic,
ale neměnila jsem je kvůli nezajímavým tématům.

Pro obecný jazyk by mohla stačit jedna učebnice, ale odborná
témata jsou v různých učebnicích zpracována různě kvalitně.

Nejvíc jsem se naučila na gymnáziu (učebnice pro střední školy)
a potom už sama.

anonym

Z jedné učebnice se nic nenaučíš, proto i na školách studenti rok co rok učebnice střídají po dílech a každým rokem se učivo více prohlubuje a je náročnější. Nejlepší je učit se jazyk, který ses už učil ve škole, protože si nějaké základy pamatuješ a navíc to pak můžeš rozvíjet a opakovat. Nejlépe se ale skutečně naučíš jazyk živou mluvou. Po dvou dnech kdy jsem byl sám ve Vídni jsem si němčinu výrazně zlepšil, protože tě to zkrátka donutí.

Emefej

Z učebnice jsem se žádný cizí jazyk nenaučil.