jsemjá

Naučili jste se anglicky z knížky Anglicky za čtyři týdny?

Já se z ní učím, tak chci vědět, jestli to má smysl, se z ní učit.

Naučili jste se anglicky z knížky anglicky za čtyři týdny?

Odpovědi
Drap

Ne

Hlada

Ne. Mně k tomu nestačily ani 4 roky pravidelné živé výuky na gymplu. Musel jsem paní profesorce opravit dvě rádia, magnetofon a žehličku, aby mě připustila k maturitě.

orwell

Nelze, pokud nemáš výjimečné schopnosti. Já nosím už zhruba 30 let v tašce brožurku „Německy za tři měsíce“ od jakéhosi pana Malíře a taky nic. Ale ono by to asi chtělo se do ní i občas podívat :)
Teď vážně: pokud začínáš od nuly, tak pár týdnů je akorát na naučení se základů výslovnosti (s pomocí někoho), pár set slovíček a naprostých gramatických základů s pár desítkami jednoduchých vět. Myslím, že už jsem o tom tady kdysi psal: znal jsem jednoho borce (mj. vynikajícího elektrotechnika), který zvládl za rok němčinu i se státní zkouškou a další rok takhle zmáknul angličtinu. Jeho denní dávka slovíček byla (podle jeho slov) cca stovka. Myslím ale, že nezačínal úplně od nuly, byl ing. a tudíž musel během studia dělat zk. z jednoho neslovanského jazyka. Druhého takového neznám.

nyjono

Nepíšeš, jak dobře anglicky. A ani kolik hodin denně po ty 4 týdny chceš učení věnovat.

anonym

Ne, já jsem chodil do školy, koukal na filmy a hrál hry.