Avatar uživatele
okozaoko

Jak je možné, že jsem se naučila zpívat, i když jsem dříve vůbec zpívat neuměla?

Krásnou sobotu přeji, je mi 13 let a nikdy jsem neuměla zpívat.
Jenže za poslední 2 měsíce jsem se nějakým způsobem zpívat naučila a ted zpívám opravdu hezky, výšky, vše.
Nechápu, co se stalo, každopádně z toho mám velkou radost.
I ve škole mě učitelka chválila, za obrovský posun. Dokonce i mé kamarádky si toho všimly. Hlas mám stále stejný, jen když zpívám, tak je to fakt rozdíl. Opravdu nechápu, jak je to možné. Díky moc za odpovědi, co se stalo.

Zajímavá 0 před 2328 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Prostě si se naučila používat lépe své hlasivky. Není to žádná záhada, podobně jako když se naučíš např. plavat. To také lze aniž by ti narostly žábry či ploutve. A stejně tak by ses mohla ptát, jak to že plavu, vždyť jsem pořád stejná jako když jsem to neuměla – a teď to umím. Prostě si to zkoušela, až se to „povedlo“. Stejně jako to plavání nebo jízda na kole atd.

BTW – pubertou to nejspíš nebude, to se týká kluků (hlasová mutace).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Možná, že jsi dříve moc dobře neposlouchala
doprovod nebo ty, kdo zpívali s tebou.

Hudební sluch má (téměř) každý, ale někdy je potřeba
se trochu více soustředit, vnímat, co „se děje“.

Mockrát jsem slyšela, že někdo hudební sluch
nemá, ale (až na výjimky) šlo jen o výmluvy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Co te bavi,tak v tom se budes zdokonalovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukes888

pravděpodobně jste si vytrénovala hlasivky. A nebo to může být i pubertou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Taky znám ten pocit že v duchu slyšíš nějakou melodii a zazpíváš čistě nějakou píseň. Někdy se mi to podaří, jindy ne. Asi záleží na prostředí. Zpívání je přirozené a můžeš se v něm zdokonalovat. Zkus se poradit s učitelem hudby. Třeba Bocelli byl fotbalista a pak začal zpívat a jaký má úspěch. Takže, když tě to baví, zpívej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Uprav svou otázku. V podstatě jsi žádnou otázku nepoložila. Může ti to být smazáno/skryto. Otázka má být položena v titulku a ne na konci sáhodlouhého výkladu v doplnění a ještě jako obecný dotaz, navíc ne ve formě tázací věty.

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
okozaoko

Nefunguje mi otazník, a myslím, že otázku jsem položila jasně – Jak je možný, že z něčeho, co neumím, se najednou dokonale naučím, hlavně když jde o zpěv. Klidně at je skrytá, nic se nestane. Krásný den.

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Oznamovací věta s otazníkem na konci není otázka.
Příště se lépe zamyslete nad formulací otázky.

před 2327 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Otázku jsi nepoložila vůbec. I kdyby ti fungoval otazník a umístila jsi jej za větu namísto tečky, tak z ní otázka nebude. „Naučila jsem se zpívat, ikdyž jsem to dřív vůbec neuměla?“ To je otázka?

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek