janinka1.0

Natržený nebo natažený sval ?

Jak poznám rozdíl mezi nataženým a natrženým stehením svalem ? Jsem skokanka do dálky a při posledním skoku jsem spadla bolestí na zem. Nemůžu došlápnout na nohu, mám ji oteklou a je na ní menší modřina. Na zmírnění bolesti mi pomáhá led. Jak poznám zda to je natažené či natržené svalstvo ?
Doplňuji:
Upozurňuji že toto mi řekl školní lékař : „Nevím zda to máš natažené nebo natržené, zajdi si k obvoďakovi nebo na ortopedii …“
15 mi je.
Rodiče o tom ví ale jelikož sem ze závodů přijela v 10 hodin večer nemohla sem se ani jak dostat do nemocnice.

Odpovědi
anonym

„Natažené“ a „natržené“ svalstvo je totéž…
Led jen zmírňuje bolest – neléčí, nepomáhá.
___
Je mi divné, že jsi „skokanka do dálky“ a to zranění neprohlédl lékař!!!
___
Vůbec nemeškej a ´mazej´ k doktorovi. Taky můžeš mít třeba utržený (úplně jiná ´kategorie´ zranění!!!) úpon.
___
Navíc – zřejmě je ti méně, než 15!! – co na to rodiče??
___
Až se dozvíš diagnózu, dej vědět…
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění:
První věta – neleň, a k ortopedovi si zajdi… HNED!! – jde ´jenom´ o tvé zdraví…
___
…„Rodiče o tom ví“… – OK, možná jsi ´drsná´ sportovkyně…
Ale v tom případě rodiče neví – ´VoCoGo´, neví, co dokáže nadprodukce endorfinu.
Neví, co vydrží jejich (zatím) mladá dcera.
___
Popros je, aby tě k tomu doktorovi dovezli – a – ať ti nedovolí nohy zbytečně namáhat – klidně, ať tě tam táta donese…
😉

mosoj

Protože máš modřinu jedná se o natržený sval. jdi ihned k ortopedovi. Pokud by bylo třeba šití jde to udělat jenom s malým časovým odstupem od úrazu.

Já jsem přišel s totálně přetrženým čtyřhlavým stehenním svalem cca po měsíci a nikdo na mně již nesáhl. Ještě že jsou ty svaly čtyři !!! Jinak nechodím.