Natírají se menší loďky a plachetnice ručně, nebo někde v lakovnách? A co větší lodě?

Odpovědi
Kepler

Ty menší věci převážně ručně štětkou, válečkem nebo pistolí. Kdo chce mít krásný hladký trup hogo fogo jachty, tak v lakovně. Na větší kousky, vč. dopravních letadel jsou roboticky řízené stříkací systémy zabírající najednou velkou plochu. Vlastně i osobní auta stříkají roboty, které to naučil mistr lakýrník. Ty roboty to po něm jenom opakují.