slipknotak

nateklý obličej

nechtene sem si umyl oblicej telovim mlekem nejakym specialnim nevedel sem ze je to jenom krem a od te dobry mam oblicej cerveny lehce natekly pali me mam horkou kuzi a suchou plet..poradte prosim co s tim mam delat bojim se si na oblicej cokoliv namazat..stalo se vam to uz ? a nejake typy na zklidneni pokozky ?

Nejlepší odpověď
Drap

Oplachuj se vlažnou vodou........­......a hlavně na sebe už nic nepatlej.

Další odpovědi
Damiana

Klasická alergická reakce. Máš to mléko smyté? Musíš ho odstranit. Nejlépe neparfémovanou pleťovou vodou na senzitivní pokožku – z lékárny (třeba Avéne) nebo hypoalergenním tekutým mýdlem na obličej (face wash -senzitive). Přestane tě štípat a pálit. Dobré by bylo přestříkat obličej minerálkou ve spreji La Roche-Possay, má hodně selenu a ten zklidňuje. Rychlá pomoc je přetřít obličej (bez toho mléka!) kostkami ledu a neutírat – nechat vstřebat a ničím nějakou dobu nemazat. Až se kůže zklidní, vyzkoušej hypoalergenní krémy z lékárny.

venkovan

Před silvestrovským tahem nepříjemná událost. Ale zkusil bych ještě odvar z vlaného heřmánku.
Ale zapamatovat si co to bylo za mléko a zajít potom na kožní aby specialisté vyloučili či potvrdili alergickou reakci na látky v mléce.