Kokyna

Nevíte, jak to funguje, když nastoupím do zaměstnání v půlce měsíce?

Když někdo nastoupí do zaměstnání v půlce měsíce, ALE je kamioňák a má slíbený základ 13500,– + km co najezdí ale za těch 14 dní do konce měsíce jezdí jen 3 dny ne proto, že by sám chtěl. Zaměstnavatel ho poslal jen na 3 dny na cesty a až od nového měsíce začne jezdit, tak jak má. Jakou mzdu může očekávat když je zaměstnán od 18.9.2017. Musí mu dát aspoň ten základ nebo mu zaplatí jen ty 3 dny děkuji…

Původní neotázka
Nástup do zaměstnání v půlce měsíce…

Nejlepší odpověď
Drap

6,750,–

Další odpovědi
ivzez

Mzda náleží pouze za výkon práce.

Za překážku na straně zaměstnavatele (nepřidělování práce
ve sjednaném rozsahu)ale náleží náhrada mzdy ve výši průměrného
nebo (to je tento případ) pravděpodobného výdělku.

Celkem by to mělo být ± 6.750 Kč.

Poznámka:
Mělo by to být o něco více, protože kdyby pracoval, „dosáhl“
by pravděpodobně i nenárokové složky mzdy.