trinixi

nástup do práce po MD

Dobrý den chtěla bych se zeptat,zda je zaměstnavatel povinen mi upravit směny tak abych byla schopna vyzvedavat syna do a ze školky.Bohužel jsem s malym zustala sama. na pracovnim mistě kde jsem dělala se dělalo ranní a odpolední. odpolední byla do 22:00 a ted se dělají 12tky.

Odpovědi
standa

Pokud máte v pracovní smlouvě sjednáno rozvržení pracovní doby do směn (což nejspíš máte) a pokud zaměstnavatel nebude souhlasit se změnou pracovní smlouvy (což není jeho povinnost), tak vám nezbyde než respektovat stávající pro vás NEVÝHODNÉ podmínky a nebo se pokusit o určitý kompromis (např. že odpolední směny zvládnete, ale jen z 50% než zaměstnanavel potřebuje)…ale a v konečné fázi musíte počátat s tím, že budete muset skončit.

Zkusil bych na vašem místě navrhnout DOHODU, že skončíte, ale nejdříve až po měsíci, abyste si během této doby mohla zkusit najít novou práci. Nevím kdy vám končí rodičosvká dovolená, třeba až za pár měsíců, tak potom ten můj návrh se skončením dohodou až po měsíci nemá faktický význam…