mechanka

nastehovali jsme se do nového bytu ,kde je nový boiler.

Po zapnutí nám šel tři dny.Doutnavka svítí,ale voda je studená,nevíme co s tím ještě jsme žádný neměli.Co zkontrolovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud svítí dotnavka, tak tam zřejmě proud jde. Laicky by se dala ověřit funkčnost topného tělesa tím, že budete sledovat elektroměr v případě zapnutého a vypnutého boileru. Jde jen o hrubý odhad. Pokud se spotřeba nezmění, je něco špatného s topným tělesem. Vadný může být i nový boiler, při dnešní kvalitě bych se tomu nedivil. Samozřejmě přepokládám, že nikdo nenastavoval termostat. Jinak odborník.

Další odpovědi
hanulka11

zkontrolovat kolečko nastavení teploty

mosoj

1. Doutnavka svítí . To znamená že je boiler pod napětím.
Typuji na vadné topné těleso nebo na vypnutou tepelnou ochranu. Může být také někde odpojený vodič na některé svorce. V poslední době jsem se také setkal s poddimenzovanými vodiči v přívodu do topného tělesa. Vodiče se vyhřejí a přepálí.

Všechno to jsou ale záležitosti pro elektrikáře.

Michal Kole

horší by bylo kdyby vyhazoval hlavní jistič.

Zda není třeba tak příliš znečistěné topné těleso, že nepředává žádné teplo do vody.

Ale to musí už zkontrolovat technik. Možná by nestálo změřit proudy procházející jednotlivými fázemi, na to je potřeba klešťový ampermetr.