AmazedWolf

Jde graf. karty AMD radeon HD 7900 nastavit intenzitu venitátoru podle zatížení CPU?

Jde u této karty nastavit ventilátor tak, aby když není GPU zatížené, tak větráček větrá pomalu, aby nedělal hluk, a když je hodně zatížené, tak větral hodně? Prostě aby větral podle toho, jak je karta zatížená. Mám software AMD Catalyst Control Center.

jpau: omlouvám se, omylem jsem napsal CPU místo GPU

Odpovědi
jpau

Zatížení grafické karty a CPU spolu nemusí souviset, existují úkoly, při kterých cpu zatížené není ale grafická karta ano a obráceně.

To co se snažíš udělat, pokud se ti něco v tom smyslu podaří, pravděpodobně povede ke zničeně některé z komponent. Karta tak jak je nyní nastavená používá svoji regulaci otáček ventilátoru. To že je hlučný v širším spektru otáček není ani tak problém jeho regulace ale jeho samotného.

štamgast

Jde to, viz program Speedfan. Ale nevím, jestli program najde větřák od grafiky. Zkus to a uvidíš.
http://almico­.com/speedfan­.php