motobassak

Nastavení thermoventilů

Nechal sem si od topenáře do nově vybudované místnosti,nain­stalovat topení a i když je thermo ventil stejný jak ve vedlejších místnostech (a resp. v celém domě), i když mám na kotli 90stupňů a v okolních místnostech topení sálá, tak ten nově nainstalovaný radiátor je vlažný a spodek topení v celé šířce je studené úplně. (je to v přízemí). Nevíte co s tím? i když je hlavice na max. tak to topí málo.
Doplňuji:
ovdušňovat sem zkoušel, tekla jen voda, žádný vzduch

Nejlepší odpověď
franku

Zkusil bych odhodit thermohlavici a pokud to nebude topit,tak je problém někde jinde.viz.předchozí odpovědi.Před­pokládám,že topení má nucený oběh(s oběhovým čerpadlem)

Další odpovědi
dědapetr

Odvzdušnit.

mosoj

Buď to napíchl nevhodně, ale spíš v rouře něco zapoměl, nebo je vadný thermoventil.
Odvzdušňuje se v nejvyšším místě.

Děda Louda

U některých radiátorů je uzavírací ventil i na zpátečce. Ten musí být za provozu plně otevřený.

Hlada

Nejspíš bude špatně nastavený regulační rozsah hlavice. Nejdřív bych doporučil, jak praví franku, odstranit hlavici a vyzkoušet, jestli není chyba jinde. Když bude těleso topit, nastavit dorazy podle návodu.

motobassak

Tak sem přišel na to, že když nahoře přiškrtím topení, tak topí bez té hlavice v pohodě, ale když je zapnu naplno, tak přestane topit ten můj dole (ale pouze ten nově připojený)