nelka1995

Nastavení routeru tenda W311R+?

Dobrý den, nejde mi nastavit tento router. Wi-Fi funguvoala zcela v pořádku, až do včerejška, kdy firma přišla přepojit internet(pouze natahovali kabel jinudy). Preš kablík internet jede zcela v pořádku, ovšem po připojení do routeru to vždy odkáže na adresu http://192.168.0.1/ , na které se provádí nastavení, nastavím static ip a vyplním všechny okénka, ale internet pak nejede ani přes kablík(vedoucí z routeru do pc) ani Wi_Fi. Restart už jsem provedla , ale nepomohlo to. Nevíte někdo v čem by mohl být háček ? Moc děkuji za všechny rady
Doplňuji:
Stejně to nejede :(

http://letecka­posta.cz/269132930

Odpovědi
anonym

Dáváš málo informací („vyplním všechny okénka“ 😉 )…Problém asi bude v té „static IP“ – myslím, že bys WAN měla nastavit na automatickou konfiguraci.

  1. připoj PC přímo na modem a opiš si nastavení síťové karty (LAN) – pomocí příkazu ipconfig /all (důležité je zejména nastavení DHCP, Masky a Výchozí brány)
  2. připoj k modemu router (do portu WAN) PC k routeru (do portu LAN) a port WAN nastav stejně, jako byl původně nastavený PC (viz 1.)

Pokud konekt nebude, zkus nastavit na routeru stejnou MAC, jako má PC (MAC clone), je možné, že provider tuto adresu hlídá. Druhou možností problému je vadný router.
Doplňuji:
Psal jsem, že problém bude nejspíše v nastavení „static IP“ – to´s nezměnila… Po kouknutí na obrázek s konfigurací pak můžu prohlásit skoro jistě, že problémje právě v tomto – adresa 192.168.xxx.xxx skoro určitě není správná pro WAN IP!
Napiš (nebo ´nafoť´) výstup z ipconfig /all, když je PC připojeno přímo na modem a komunikuje s netem…

briliant

Zakládání více uživatelských profilů nebo vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů a nabízení bodů za hodnocení ostatním není povoleno.
Doplňuji:
Místo založení dalšího uživatelského profilu se ještě dá použít „Diskuze:“

nelka1995(2)

mowla- napsal jsem Vám zprávu, protože tato otázka již nejde doplňovat ;)
Doplňuji:
Omlouvám se, není to kvůli bodům, ale musela bych vložit tu samou otazku znova a pouze tam doplnit potřebné informace, protože úprava/doplnění jde pouze jednou :(