Nastavení monitoru

zdravim nevíte jak nastavit správně monitor jako barvy % jasu a % contrastu ? aby to bylo správně děkuji za odpověd

Odpovědi
Hlada

Výrobci dávají k monitorům test na přiloženém CD s ovladačem. Dobrý a zadarmo ke stažení je EIZO test.

Zdroj: http://www.ei­zo.cz/podpora/mo­nitortest.html

badisko

Vetsinou ti to nastavi defautne soft na grafiku jinak se to na nastavit ve vlastnostech grafiky …

anonym

Není žádné „správně“ – monitor si nastav podle svých očí a hlavně podle světelných podminek prostředí, kde je umístěn.
Jas – monitor by tě neměl oslňovat, ale ani by neměl být okolím přesvícen.
Kontrast – měl bys být schopen bez ´námahy´ zaostřit detaiky toho, co pozoruješ (zejména kontury).
Barvy – pokud se nezabýváš (profesionálně) např. DTP (přípravou grafiky k tisku), nemusíš se s přesným nastavením barev až tak ´dřít´, oko se ´seřídí na bílou´ automaticky. Pokud ale ano, je důležitá kalibrace monitoru na nějakou teplotu barev (podle ní se pak kalibruje tiskárna nebo osvitovka), obvyklé je nastavení třeba 6500 K.