Nastavení firewallu Comodo

Chtěla bych poděkovat Bumbesovi za včerejší tipy na antivir a firewall a zrovna se někoho zeptat na nastavení tohoto firewallu.Hledala jsem to na netu ale nic konkrétního co mě zajímalo jsem nenašla jen v diskuzi že špatné nastavení může nadělat velké problémy. Prosím o kontrolu těchto položek jestli jsem to označila při instalaci správně: Dostupné produkty-/firewall/, Výběr úrovně zabezpečení: /firewall s max.proaktivní ochranou /, Nastavení Comodo secure: /nechci používat servery Comodo/. Po restartu mě naskočilo detekována nová síť 192.168.100.19 – pojmenovat tuto síť a důvěřovat ostatním počítačům v této síti tak tam jsem nic nevepisovala ani neoznačovala děkuji

Nejlepší odpověď
Bumbes

Kvalitní FW detekuje každý pokus o instalační novinky a změny v PC, dokonce i přístupy do paměti a registru.
Zákazníkům nastavuji FW COMODO na vyšší citlivost (FW – režim uživatelských pravidel, Defense – Bezpečný režim), kdy je nutné provádět potvrzování. Po nové instalaci FW se bude FW dotazovat (ve vyskakovacím okně) na povolení každého spuštěného SW (programu) pro přehlednost používá FW aktuální přidělenou ikonu dotazovaného SW; tyto stačí povolit s atributem „zapamatovat si“ (ve vyskakovacím okně kliknout na více podrobností – otevře se širší nabídka).
Je možné u známých aplikací vybrat i volbu „Trusted aplication“ (důvěryhodná).
Pokud se člověk nesplete, tak většinou ani nemusí upravovat ostatní defaultní nastavení (automatické univerzální), stačí povolovat bezpečné známé aplikace a zakazovat neznámé – jelikož je FW v češtině, bývá i srozumitelná nápověda na každé nabídkové kartě.
Přidám pár odkazů nastavení, kde je vše podrobně popsáno a nějaké další speciální rady mohu poskytnout na e-mail.
http://digital­ne.centrum.cz/ne­podcenujte-firewall/
http://www.fre­egroup.org/cs/2008/09­/free-software-comodo-firewall/

Zdroj: viry.cz/forum/vi­ewtopic.php?f=3&t=5­3347&sid=62713a2a06f39de­fa1f6d17e4d5dad9d