EliškaG

Nastavení digitálního foťáku C-750UZ

Mám starší digitál Olympus C-750UZ a poslední dobou i přes to že dám nové baterky tak vydrží jen pár fotek. Možná, že je to i nastavením ve foťáku dle typu baterek zda NiMH nebo lion nebo prostě nějaký typ. Nevíte někdo kde se to dá v daném foťáku nastavit nebo čím by mohla být krátká životnost baterií.Používám baterky GP 2700 a používám je dlouho, ale poslední dobou je to opravdu jen na pár fotek.

Odpovědi
mosoj

Nepoužíváš baterie ale nabíjecí akumulátory ( lidově nabíjecí baterie).
Jejich životnost je zřejmě u konce.
Nastal čas koupit nové . Doporučuji novou generaci nabíjecích baterií Sanyo Enelope nebo GP Recyko.
Doplňuji:
Běžným nastavením foťáku se výdrž baterií neovlivní.
Vliv má jenom četnost používání blesku při focení a jinak je to závislé na době zapnutí foťáku do aktivního stavu. Je jedno jestli na focení nebo prohlížení.
Jediné co se dá nastavit je doba aktivního stavu, to jest doba za jak dlouho se foťák sám vypne pokud není používán.