paul1

Nastartuje Vás více kritika, nebo pochvala?

Mne kritika moc neposouvá. Ale pochvala, to je pro mně spolehlivý motor. Přechválit se prý nedá, pochvaly nikdy není dost. O nějaké lichotky ale nestojím. Pochvala musí být upřímná a zasloužená. No někdy je jí málo, tak si musím o ni říct, i když to bývá občas trapné. Když nepřijde ani potom, tak se musím pochválit sám, co se dá dělat.

Nejlepší odpověď
Kelt

Nejde jen o slova, ale jak to vyzní, a jaký z toho máš pocit. A taky kdo kritizuje, nebo chválí. Někoho je třeba stále chválit, kvůli věku, handicapu a pod. Samozřejmě když někdo jen chválí nebo jen kritizuje, tak to není dobré. A nejde do zobecnit, záleží na kontextu . A někdy i kritika může vyznít jako pochvala. Přece kritici hodnotí umělecká díla a pod.

Další odpovědi
Disraeli

Záleží jaká, ale spíš kritika. Podle toho… od koho, jakým způsobem, za co a podobně.

Kepler

Jsem na tom úplně stejně. Pochvalami se ale velice šetří, takže se pravou rukou poklepu na levém rameni, protože nikdo jiný to za mně neudělá. Přitom si zpravidla řeknu: „Kua, já jsem dobrý“.

Ametyst

Rozhodně pochvala, protože ta i může překvapit. Některá kritika může být i laskavá, že si dotyčný ani nemusí všimnout, že je kritizován. To je ovšem umění a takových jemných lidí mnoho není.

Drap

Pochvala je jistě příjemnější, ale i kritika velmi často pomůže. Nutí mně to přemýšlet o tom, zda na ni neni něco pravdy a jak to příště udělat lépe, nebo napravit případné nedostatky.

Emefej

Pochvala je pochopitelně mnohem příjemnější. Kritika, pokud je objektivní a věcná, může také hodně pomoci, ale blbě se to poslouchá. Kritikou od hňupa se vůbec nezabývám.

xiperio

Jak kdy