Avatar uživatele
paul1

Nastartuje Vás více kritika, nebo pochvala?

Mne kritika moc neposouvá. Ale pochvala, to je pro mně spolehlivý motor. Přechválit se prý nedá, pochvaly nikdy není dost. O nějaké lichotky ale nestojím. Pochvala musí být upřímná a zasloužená. No někdy je jí málo, tak si musím o ni říct, i když to bývá občas trapné. Když nepřijde ani potom, tak se musím pochválit sám, co se dá dělat.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? jirka F, da ny, Ametyst, Disraeli před 849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Nejde jen o slova, ale jak to vyzní, a jaký z toho máš pocit. A taky kdo kritizuje, nebo chválí. Někoho je třeba stále chválit, kvůli věku, handicapu a pod. Samozřejmě když někdo jen chválí nebo jen kritizuje, tak to není dobré. A nejde do zobecnit, záleží na kontextu . A někdy i kritika může vyznít jako pochvala. Přece kritici hodnotí umělecká díla a pod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Záleží jaká, ale spíš kritika. Podle toho… od koho, jakým způsobem, za co a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jsem na tom úplně stejně. Pochvalami se ale velice šetří, takže se pravou rukou poklepu na levém rameni, protože nikdo jiný to za mně neudělá. Přitom si zpravidla řeknu: „Kua, já jsem dobrý“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Rozhodně pochvala, protože ta i může překvapit. Některá kritika může být i laskavá, že si dotyčný ani nemusí všimnout, že je kritizován. To je ovšem umění a takových jemných lidí mnoho není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pochvala je jistě příjemnější, ale i kritika velmi často pomůže. Nutí mně to přemýšlet o tom, zda na ni neni něco pravdy a jak to příště udělat lépe, nebo napravit případné nedostatky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pochvala je pochopitelně mnohem příjemnější. Kritika, pokud je objektivní a věcná, může také hodně pomoci, ale blbě se to poslouchá. Kritikou od hňupa se vůbec nezabývám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Jak kdy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek