tony2412

Nastane někdy doba, že už nebude co vynalézt?

Myslím, že jednou nastane doba, že vše už bude vynalezeno a vymyšleno a lidstvo už nebude mít co zdokonalovat, taková doba by měla nastat, nejde přeci pořád něco zdokonalovat, když vše je už dokonalý.....

Nejlepší odpověď
annas

Někteří odborníci tvrdí, že je stále těžší přicházet s průlomovými objevy.

Ale nikdy nelze říkat nikdy. Pokud bude existovat svět včetně lidé, stále budou místa, která všichni nenavštívili, knihy, které nepřečetli, stejně se objeví lidé a živočichové, které nikdy nepotkali, rostliny, které jnevidělii atd.

Tedy toto neznámé může vést k různým objevům, vynálezům, které jsou neznámé, nebo nerealizované, takže je třeba vytvořit pro ně podmínky, takže beru vynález ve významu vymyšlení něčeho jak v dané oblasti využít.

Že je stále dost nápadů, můžete si ověřit v odkazu

https://www.stre­am.cz/top-5/10002418-5-vynalezu-ktere-v-budoucnosti-zmeni-nas-zivot

Vynálezy dětí

https://www.ta­cr.cz/dokums_raw/me­dia/tz_soutez_vy­nalezy_budoucnos­ti.pdf

Další odpovědi
Drap

Určitě nenastane.

Kepler

Taková doba už tady byla, tuším někdy na sklonku 19. stol., kdy se tvrdilo: vše už bylo vynalezeno a slovutná Francouzská akademie věd (či jak se ta instituce jmenovala) autorativně tvrdila, že kameny z nebe padat nemohou…
Společnost, která se nevyvíjí, stagnuje. A stagnace znamená zánik.

led

V prípade človeka, môže taká doba nastať len, keď človek prestane myslieť a zanikne.

Anikitos

Jedině když vyhyne veškerý život.

EKSOT123

S každým dalším objevem se vynoří podstatně více neobjasněných věcí a souvislostí.
Dalším nepovšimnutým problémem je to, že lidstvo postupně ztrácí kontakt s kořeny objevu. Sice se objev postupně důkladněji prozkoumává a prakticky aplikuje, ale… Lehko se může stát, že z určitého úhlu pohledu to, co věděl objevitel- otazníky a stopy, které ho k objevu vedly, to se časem zapomene nebo to ví jen hrstka jedinců.
Když si čtete v nějaké staré učebnici, třeba ze zač. min. století, tak první, co vás zarazí – jak je to krásně napsané – jde to ke kořenům a praktickým příkladům. Dnešní učebnice jsou přehlceny informacemi, ale jádro někdy nejasné.
Tím chci k vašemu dotazu říct, že cesta k dosáhnutí vyššího vědění, nebo vševědění je provázena opačnými jevy.

quentos

Ad Kepler: Přesně tak, dokonce tehdy bylo navrhováno zrušení patentního ústavu.