hapiky

Nastane či přijde někdy doba, kdy každý dostane, co mu patří?

Nejlepší odpověď
ivzez

Přijde a dříve, než čekáme.

Další odpovědi
annas

To nikdo neví. Jedině, že nastane konec světa, ale to bohužel postihne dobré i ty špatné.

„Přijde den, zúčtujme spolu…“ známé verše.

To znamená, že se to týká života.

Podle zákona karmy, zákonu příčiny a následku, který se dá brát jako fyzikální zákon akce a reakce, by se mělo všechno vrátit. Byť si to mnozí neuvědomují a nevěří tomu.

Každý člověk vyzařuje energii, někdo pozitivní, jiný negativní. Právě tyto energie, nejen zlo, ale i dobro se vracejí jako bumerang. Proto se s některými lidmi cítí člověk dobře, s jinými nikoliv.

Stejně tak jako boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Jak se do lesa volá…

Je to prověřené zkušenostmi, i protože zlo i nespravedlnost se objevují stále, byť je víc vidět zlo než dobro.

Pro věřící vše spočítá tzv. boží soud, když člověk zemře, nevěřící si musí pomoci sami – odpustit si. Dá se říct, že jde o duchovní očistu, odpuštění sám sobě i jiným. Pokud to tak člověk neudělá, stále se mu vracejí myšlenky a ubližuje si, protože negativní energie zůstává.

Věřící se zbavují negativní energie modlitbou, ostatní třeba pomocí soustředění, jako meditace, zamyšlení se nad tím, co ho posílí.

Jinak v křesťanství, islámu a židovství se hovoří o konci světa, o posledním dni, posledním soudu, kdy budou všichni lidé posuzování podle svých činů, zda skončí v nebi, nebo v pekle.

Otázky na soudný den jsou v odkazu.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=soudn%C3%BD%20d­en

johana 56

Doufám.
Pokud je ovšem myšleno tak, že každý by měl nést důsledky svého jednání.
V době vzrůstajícího sebevědomí a zanikající sebekritiky je téměř nemožné, aby objektivní hodnocení primárně vycházelo z vlastního ‚já‘…

Edison

Říká se tomu soudný den, den božího soudu. A to ještě záleží na tom, jesli je, nebo není. Já jsem ateista.

mosoj

Přijde, a jestli si někdo myslí, že se z toho vyvleče, tak se hluboce mýlí.

Kepler

Já pevně doufám, že ne. To by dost významná část národa byla v lochu, museli bychom postavit rozsáhlá vězeňská sídliště, spousta chlapů by pracovala ve vězeňské službě, parlament by se musel rozpustit a kdo by pak vyráběl škodovky?

GM

Myslím si, že otázka se netýká soudného dne, ale toho, že na každou svini se vaří voda. Vaří, mohu potvrdit hned 3× – vlastní zkušenost z osobního života.

dudu

Nemyslím si. Při soudném dni podle církve by šajba chytila všechny stejně a pozemskou spravedlnost pak už před léty výstižně charakterizoval náš profesor práv. Často nám připomínal, že právo se na rozdíl od stébla trávy vždy přiklání na tu stranu, ze které fouká vítr!

zjentek

Mohla by. Kupříkladu stačí začít pěstovat, aby nás to uživilo. Ale pozor: Je třeba pěstovat v takový míře, aby to uživilo JENOM NÁS (aby to někdo NÁHODOU nešidil, nebral od druhýho a tím získal čes na blbosti, třeba chodit do práce atd., prostě nemít čas vymýšlet kraviny). Zlí jazykové a jiné líné vyžírky tvrdí, že tento model by byl pro společnost krokem zpátky, jenomže:

Komu se zelení, tomu se nelení!!! A to je veliká pravda ;)

Kryšpín

Buď proletí komínem, a pokud je to Hogo-fogo, tak má jiný honosnější přechod do říše snů, případně mu ještě postaví pomník, ale výsledek je stejný

hapiky

Ivzez: Když připustím, že přijde dříve než čekáme, kdy tedy čekáme že přijde?

hapiky

Zjentek: Nějak nerozumím(co pěstovat)…

zjentek

Pšstovat něco, co jedince uživí, třeba „zelené“ na zahrádce. Kdo chce pěstovat zelené jen v peněžence, může se stát, že přijde spravedlivá doba, kdy takový jedinci pak za svý „zelený“ dostanou přesně to, co jim patří. ;p
Je mi jasný, že se to nechápe lehce, ale my teď všichni jdeme trošku špatným směrem z důvodu pohodlí, IMHO to však nemůže trvat věčně. No a PAK právě každej dostane, co mu patří a na to se vlastně ptáš ;p.