Kazatel

Našli jste a zlikvidovali doma nějakého energožrouta?

Odpovědi
ivo xxx

Tak jednoduše to nepůjde, přispívám na platy manažerů – u mě třeba hlavní jistič který sem si zaplatil a měsíčně za něj platím skoro pětikolo aniž bych odebral jedinou kilowatu…

Drap

Nenašel a ani nehledal-

Roman71

No jéje, těch bylo!
Když mi po ročním cyklu vracel ČEZ téměř tři tisíce korun, málem mi vypadly oči z důlků.. Stačilo se chytře zbavit spotřebičů s takzvaným „pohotovostním režimem“. To, co doma většinu dne svítilo, aniž by to bylo používáno, bylo vypnuto prodlužovacím přívodem.. a bylo vymalováno!

Filip84

Já nic takového nemám: nemám televisor, nemám rozhlasový přijímač, počítač mám notebook, to žere nula, nula, prd, tiskárna, pokud na ní netisknu, je vypnutá spínačem a scanner je napájen USB.

Nicméně, je opravdu potřeba hlídat chladničky (kdo má samostatné, tak i mrazničky), bojlery na ohřev TUV a kde to jde, vyměnit wolframové žárovky za LED světelný zdroj. Na sporáku neušetříš, plotýnky mají normalisovaný příkon, a jestli je stará, nebo nová, pořád žere stejně, to samé trouba.

Největší žrout je chladnička. Ať je jakékoli konstrukce, tak časem jí degeneruje pryžové těsnění, i kdyby co kdyby, a jakmile je to těsnění zteřelé, uniká chlad ven a teplo dovnitř. Potom bojler: spotřeba vody je, ve větší míře, nárazová, takže po většinu dne je ten bojler nahřáty a zapíná a vypíná, jakmile ta voda zchládne. A je opravdu velký rozdíl v tom, je-li to úsporný bojler, že zvenku není vůbec teplý, i když je obsah vytopený na maximum, nebo otápí i cimru, ve které je umístěn. Výměnou žárovek moc neušetříš, ale cosi to udělá. Ono jestli k osvětlení místnosti použiju, dohromady, cca 350W, nebo 50W, prostě rozdíl je. A nasčítá se to.

led

filip84, „mám notebook, to žere nula, nula, prd“ vy na primárny pohon NB využívate energiu „rozpadu jadra atómu“, alebo využívate „slnečný pohon“, či energiu vetra?
To naozaj nikdy nemusíte ani dobýjať energiu accu?
Pre zaujímavosť, ak počítame vašu dennú spotrebu elektrickej energie „nula, nula, prd“ vo W/hod a to vynásobíme počtom pracovných hodín za rok určite to bude viac než 21,9kWprd/rok (pri predpokladanej ideálnej spotrebe NB 30Wh, práca 2hodiny denne za rok činí 21900Wh=21,9kWh)