Našla jsem v lese zvláštní plody.Vzhledem k ročnímu období nevím,zda pochází z listnáče nebo jehličnatého stromu.

Ve vyhledávačích jsem neměla úspěch.Jedná se jakési oříšky velikosti menších lískových oříšků,světlejší barvy-béžové,tvrdé a s několika hranami.
Doplňuji:
Nejedná se o bukvice ani nic jiného běžného,setkala jsem se s tím poprvé a to nejsem úplný laik.Je možné,že se nejedná o běžně se vyskytující strom nebo keř v našich podmínkách,protože nález byl v takovém jakémsi lesoparku. :D

Nejlepší odpověď
beer

Ta uváděná velikost není moc přesná, mate mne to ))
Jinak by to ale mohl být habr, mrkni sem:
http://img.na­dapenny.com/t20/120­76/nadap053244868­320232.jpg
Pokud ne, tady nejdeš plody jehličnanů i dřevin:
http://fld.czu­.cz/vyzkum/se­mena/
Klidně ale může jít i o nějakou méně známou bylinu, často mají velké plody rozmanitých tvarů..
Dej pak vědět v diskuzi, co to bylo!
Doplňuji:
Pardon, před slovo dřevin patří ještě slůvko „ostatních“. Nějak vypadlo při korekci..))

Další odpovědi
aramah

Bukvice?
Listnáč.

www

Tak to by mne také zajímalo, bylina by to skutečně mohla být také, možná i okrasná dřevina. Foto by snad pomohlo, popis je přece jen popis 😉

čárlí

Co foto, nebylo by? Podle tohoto popisu to nelze určit, jen hádat.
Vyfoťte a podívejte se po spadaném listí co tam je pod stromem nebo keřem za listy, také vyfoťte. Na 90 procent to bude listnáč. Určitě vám to určím podle foto.

jendahun

Taky si myslím,že je to oříšek habru,ale jak na sviňu nikde nejde najít obrázek.
Tak jsem se pokusil to oskenovat,snad to vyšlo.
http://img.na­dapenny.com/t20/120­76/nadap160029833­580230.jpg

anonym

Děkuji všem za snahu,zvolila jsem Beer za nejl.neboť byl nejrychlejší a udal dva odkazy.S největší pravděpodobností se jedná o plody habru,jen mi ty,co mám, připadají poněkud větší než jak by měly podle udávaných rozměrů být. :D