dudu

Násilí v manželském vztahu

O nepatřičnosti násilí v mezilidských vztazích, natož v manželství nelze pochybovat.
Málo nebo vůbec je ale zmiňováno násilí na manželovi i přesto, že je také poměrně časté. Jak má v takovém případě chlap vlastně reagovat.
Mají na dnešní vysoké rozvodovosti stejný podíl oba partneři nebo spíše muži, či vlastně rozmazlení mamánci?
Chybí dnešním mladým mužům návyky, které dříve u nich vypěstovala vojna?

Nejlepší odpověď
vecernice

Znám jednu paní,která roky týrala svého manžela,dokonce ho i bila a on držel.Dělal doma všechno od šití ,přez vaření a do toho děcka.Paní si našla jiného,protože tento jí byl málo a ten jí to pak vynahradil-oplatil.A vojna asi chybí.Slyšela jsem to i od některých chlapů což mě překvapilo.

Další odpovědi
afro.minerva

Ano, je pravda, že i některé ženy bijí svoje muže. Já jsem se ale setkala většinou s případy, kdy muž bil ženu a to hodně. Vyprávěly mi to dvě ženy. Jedna zkončila v nemocnici a ta druhá, kterou jají manžel bil roky a roky se jedou naštvala a vrátila mu to. Prosil jí, aby přestala, utekl a jenom jí poslal poštou rozvodový papíry.

Jinak si myslím, že s agresivitou proti ženskému pohlaví od mužů vojna nesouvisí. Ale mamánkům vojna chybí, ale v jiných aspektech.

Hanka333

Já nevím ale z mého pohledu vždycky ve vztahu někdo dojede.Vždycky tam musí být jeden hodnej a jeden zlej.Protože dokonalý manželství asi neexistuje.

lorja

Muži,kteří jsou svou partnerkou napadání se stydí.Proto se o těch případech moc neví.