jejjexk8

Z jakých důvodů muži mlátí doma svojí manželku, přítelkyni?

Ahoj, vždycky mě trápilo z jakých důvodů muži mlátí doma svojí manželku, přítelkyni? Většinou jsou to alkoholici a to se potřebují vymlátit nebo jak tomu je? ☹

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jedná se o poruchu osobnosti. Násilník má nízké sebevědomí, v podstatě je deprimován z toho, že jeho partnerka je lepší než on. Alkohol nebo drogy mohou být spouštěčem této nemoci.

Je pravidlo, že pokud se to stane jednou, tak se to zopakuje. ☹
Doplňuji:
Pokud má někdo tento problém, je nutné, aby vyhledal odbornou pomoc, sám si s tím neporadí. Existuje spousta organizací, která oběti pomůže, policie tady moc nepomůže, násilník pokud zůstane s obětí, tak ji většinou přinutí výpověď stáhnout.

Další odpovědi
anonym

Budeš se divit…

  1. domácí násilí není ani zdaleka tak ´doménou´ mužů, jak se donedávna tvrdilo (k tomuto zjištění přispěly zejména feministky, které prosadily přesnější kvalifikaci, co domácí násilí vlastně je a co ne)
  2. pokud jde o důvody mužů – poměrně často je jejich fyzické násilí reakcí na psychické násilí ze strany ženy
  3. alkohol (na obou stranách) odbourává zábrany a zvyšuje agresivitu, to je jasné

___
Trošku si pouprav mínění…
___
Tím nechci násilníky (nebo jejich řádění) nikterak omlouvat – tvrdím, že než babu zbít či zabít, je lepší ji opustit.
😉

MK44

Správně se ptáte na důvody, v množném čísle. Mohou být rozmanité a nelze je ve stručnosti všechny shrnout. Tedy jen ty, podle mého názoru, nejčastější:

Důvody sexuální. Přesněji řečeno důvody sexuálně deviantní. Sadismus, sexuální agrese. Nelze „vyléčit“ trpělivostí, shovívavostí nebo „velkou láskou“. Je to případ pro odborníka na sexuálně patologické úchylky. (Pro úplnost: Sem nepatří SM hry provozované k oboustranné spokojenosti.)

Alkoholismus. Násilí na partnerce je jen jednou částí projevů agresivního alkoholika. Opět nelze „vyléčit“ podomácku. Tentokrát je to pro experta z oboru alkoholismu, který se pokusí zjistit jeho příčiny a dohlédne na protialkoholní léčbu. Příčiny mohou být nějaká vrozená dispozice k závislosti na alkoholu nebo životní neúspěšnost a z ní pramenící nízké sebevědomí a potřeba si ho kompenzovat nebo se na někom pomstít apod.

Chorobná žárlivost. Takový žárlivec ví, že mu partnerka zahýbá, bez ohledu na to, zda to je či není pravda. Prostě proto, že během dne nastane doba, kdy ji nemá pod kontrolou. Tedy doba, kdy ona určitě s někým něco měla a jen to nechce přiznat. Jelikož to, že s nikým nic neměla, se nedá dokázat, dostává se chorobný žárlivec do kouta, kteroužto stresovou situaci nakonec „řeší“ násilím. Marně – nic „nevyřeší“. Soukromně neléčitelné – žárlivce nelze ani uklidnit nebo mu dokázat, že se mýlí, ani ho přesvědčit, aby aspoň chvíli myslel na něco jiného. Pomoci může (do nějaké míry) opět výhradně odborník – psycholog-matrimonolog. Avšak jen dostat takto nemocného jedince (může to být rovněž žena) do manželské poradny je nadlidský úkol.

Patologická panovačnost, nesebekritické sebevědomí, potřeba jiné ovládat, netolerantnost, absence empatie, tvrdé sebeprosazování, řečeno normálně – hrubost. Nemusí jít primárně o problém sexuální – dotyčný suverén se tak chová nejen k partnerce, ale i k ostatním členům rodiny nebo jiným lidem. Příslušným odborníkem by byl psychiatr, ale hrubce k němu prostě nedostanete. A tady už je třeba zmínit, že ten hrubec nemusí být nutně muž …

Důvod může být samozřejmě i na straně manželky. Ženy v průměru bývají výřečnější, větší herečky, pro slovo nejdou daleko a této své „komunikační převahy“ někdy (často?) zneužívají v jinak banálních sporech. Muž, a může to být velice slušný muž, nebývá od přírody vybaven srovnatelnou slovní „hádací“ pohotovostí, s mnohými projevy ženské logiky si neví rady (což platí jistě i obráceně) a jeho psychika je stavěna tak, že dříve než u žen přepíná na brachiální řešení. Pokud dotyčná, s prominutím, kráva nezavře klapačku, mele, vyčítá a reje a reje, dojde i slušnému chlapci síla a prostě ji seřeže. Možná by se mohlo říct, že by nebylo na závadu, aby ji včas úměrně propleskl. Jenže to zvládne toliko chladnokrevný životní praktik, což slušný chlapec nebývá. Snaží se slovní agresi čelit slušně a pak to v určitou chvíli nezvládne. Následky mohou být až tragické. Nejsou-li, a jestliže se milostivé nerozsvítilo, je na místě obrátit se na manželkou poradnu. V případě žen, které mají partnera pouze jako zdroj financí a panáka, který je tu od toho, aby plnil jejich romantické či společensko-hierarchické představy a vybraly si špatně, to však k ničemu nebude.

klumprt

Většinou jsou to podle mě ubožáci, kterým celý svět s**e na hlavu, tak si aspoň doma zvedají sebevědomí tím, že zbijou manželku. Taky jsou to často lidi, kteří toho byli svědkem u vlastních rodičů a vetklo se jim to do mozku jako norma. Odborníci říkají, že není rozdílu mezi vzdělanými nevzdělanými, bohatými, chudými – domácí násilí je zhruba stejně rozšířené ve všech vrstvách.
Domnívám se, že alkohol není u každého domácího násilí, ale velmi často ho doprovází. Alkoholici často nezvládají svůj život, nedokážou si udržet kloudnou práci, a vzniklý stres ventilují na partnerce.
A pozor, nezanedbatelně často se vyskytuje domácí násilí, kdy obětí je muž. Pár historek jsem slyšel a tyhlety megery si v ničem nezadají s mužskými tyrany.

Agneta

A když mají třeba ještě ženu masochistku, a těch je prý tak 3 %, ti muži jsou pak sadisti – zase asi 3 %, no a jsme doma :DDD

setapouch

Netusim. Ja mam problem slecne naplacat na zadecek, i kdyz se ji to libi.

zjentek

ty jejich hvězdy by měli v první řadě v pravou chvíli doma držet pysk ..myslím..

lota

Řekla bych, že jsou to hlavně slaboši, co si na druhých potřebují dokazovat svoji sílu.
Doplňuji:
Doplňuji: Tady je celkem zajímavý příběh o domácím násilí – jak do toho člověk spadne, ani neví jak a vydrží v tom 16 let: http://magazin­.aktualne.cz/ja­na-khalifa-domaci-nasili-je-stejne-zhoubne-jako-rakovina/r~32d5daf­20b4d11e4a1c7002590604f2­e/

anonym

Dochy, Zzzzz – nic si z toho nedělejte, mně se to stává taky…
😉

Dochy

Ani mi tak nejde o to pochválit Tebe 😉 jako o to zvýraznit danou odpověď. A že nemůžu mi vadí… No ale vzpomněl jsem si tak dnes už by tomohlo jít 😉

Dochy

Nemohu si pomoci, ale Mowlova odpověď mi připadá nejlepší, bohužel pro zavedená omezení to nemohu dát najevo klasickým způsobem dnes a je pravděpodobné, že zítra si nevzpomenu.

Agneta

Dochy >>> souhlas, a u mne to samé…mowlo už nemám

zzzzz

Dochy já Vám nevypomůžu, mi už pro něj palce docházejí dopoledne:-)