zjentek

Našel letos někdo z přítomných jedlou houbu?

dík za přehled, nestačím se divit, u nás tedy ani prd, zhruba stejně jako quentos- jeden žampion na náměstí, prožranej a ještě pozvracenej

Nejlepší odpověď
Drap

Několikrát. Jen jednou byl ale trošku slušný úlovek, asi 50 praváků. Ostatní vždy jen pár kousků.

Další odpovědi
Elk

Byl jsem 2× na kraji lesa, kde je mokro a našel jsem poměrně dost. Z první várky jsme si udělali 2 porce smaženice a zbylo dost na houbovku. Z té druhé jsem si nechal jenom kotrče – čistá váha cca. 800 g a houby jsem dal známé. Jednalo se hlavně o kozáky, hřib hnědý, hřib plstnatý. P.S. Plzeň – 4 – 7 km od bydliště !

gecco

Já jo, jako obvykle – sírovec žlutooranžový…
😉
Výtečný na ´řízky´…

dudu

Na zahradě dvě pýchavky jinak zvané vatovec. Řízky si rodina pochvalovala.

Alesh

Byli jsme se před týdnem projít v lese a 5 kousků vcelku dobrých.

Luxx

plný košík žampionů na poli :)

quentos

žampion, ale u silnice a prožranej…

anonym

6 jedovatých babek.

Mc Merkurion

…se ví,ale já je nejim,tak je nesbírám…
to je zas dotaz >>> všechny jsou jedlý (je pravda,že někerý jen jednou) …

anonym

Jo,naposled předevčírem na zahradě 5žampionů.
Ä ted jsem přinesl další.

jirka F

My u nás doma máme zásob na deset smaženic
(hřibů bylo u nás dost)

anonym

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych v lese nenašel jedlou houbu. (Tím myslím nezávisle na ročním období.) Pravda je, že některé – především ty dřevnaté – mnozí neumí zpracovat, natož docenit. Avšak když oplýváte znalostmi, najíte se v přírodě dosyta.

štamgast

Ne, ani jsem letos na houbách nebyl a ani nepůjdu.

lexx

našel, našel…cestou ráno do rachoty enemže v trávě pod lipou 2m od hlavní cesty kudy projede za den tak 1000–2000 aut a ke všemu pod komíny místních železáren
tak kontaminace těžkými kovy tu bude…
http://fastima­ges.eu/images/gdxd­.jpg

Lamalam

Našla. U nás toho roste, že nestačíme sbírat.

gecco

Barbakane – babky sou dycinky jedovatý…
😉

anonym

Ta moje ne, ale http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=80­9169

gagaga

vcera jsem nasla jednoho kozaka a 2 babky..udelala jsem si smazenici , a zatim ziji ! :)
ale kdyby nahodou…tak sbohem..

  • iv-

briketka10

  • iv-

pápá už Ti kupuju kytičku :(

gagaga

zatim to vypada na zbytecnou koupi :p