elektrikář

Našel jsem doma hnojivo NPK 1 jenže návod na použití se léty stal nečitelný Jak se ředí nebo lze použít. Díky

Doplňuji:
Hnojivo jsem po lžících rospustil do vody na zalévání, Funguje to dekuji všem za rady.

Nejlepší odpověď
anonym

No já bych to nepoužívala…Pí­šeš,že „léty“ je návod nečitelný,takže nejde o případ kdy u letos koupeného přípravku došlo ke změnám,kvůli kterým nejde návod přečíst.Nejedná se o tak finančně nákladný prostředek aby tě zakoupení nového balení zruinovalo ,u tak prošlého prostředku bude i účinnost všelijaká-takže třeba i nulová,takže vlastně nakonec ušetřením proděláš a přeci jenom-v konečné fázi se jedná i o lidské zdraví,tak bych si moc nezahrávala…:D

Další odpovědi
Drap

NPK se volně rozhazovalo. Vhodné na trávníky, vyseté kůltůry obilovin a podobně

blesk26

My když tím hnojíme baseballové hřiště, tak se jen volně rozhazuje do trávy (máme na to stroj, aby to bylo pravidelné, jinak při neopatrném rozhazování mohou vzniknout nepěkné fleky, kde bude tráva růst více). Nemyslím, že by se s tím stářím něco stalo, jsou to jen minerály. Jen až to tam rozházíš (jestli máš teda granule), tak to chce trošku zakropit (nebo když se čeká lehký deštík … ne velký spád, protože by se to mohlo odplavit), aby se to začalo rozpouštět a pak na trávu moc nešlapat – pokud se to přišlápne, může to tu trávu spálit a byly by vidět šlapance.