Avatar uživatele
nereknutito

Naše morče žárlí…

Sehnali jsme si druhé, aby měla ta naše potvora (kterou máme cca měsíc, má cca 4–5 měsíců) společnost, když nejsme doma… No, když jsou spolu v kleci, tak jsou v pohodě. Průser nastává, jakmile si vezmem tu mladší, tak ta starší začne žárlit, prostě je na tu malou nevrlá a nechce ji k sobě pustit (naštěstí jen vystartuje, nekouše) a dokonce občas cvaká zubama. Tato uraženost ji trvá cca půl hodiny. Máme si té malé nevšímat (aby se zblížili), nebo naopak si ji brát k sobě (aby zjistila starší, že je to zbytečné)? Nebo si naopak nevšímat te starší (abychom ji potrestali)? Díky za odpovědi :)

Teď jsem mazlil starší a moje polovička dala ruku do klece a začla hladit tu malou. No potvora si toho po pár minutách všimla a okamžite mi šla z klína do klece :D

Ale na druhou stranu si všímám jak mezi sebou komunikují – malá pobrukuje krátce a když velká „dlouze“, tak se na to malá vykašle a jde po svých. Když naopak starší mlčí, tak většinou ji nechá jít k sobě, ale jde vidět, že je naštvaná no a když odpovídá pobrukováním, tak je v pohodě a malá se přitulí a starší ji třeba začne i olizovat :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Kdepak „trestat“ nějak morče, to je nesmysl..
Jednoduše je potřeba chovat se k oběma zvířatům stejně, vzít si třeba obě najednou, střídat je v kratších intervalech atd. Časem si zvyknout natolik, že jejich projevy již nebudou tak razantní, možná vůbec žádné.

Zdroj: Vet.praxe

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www, Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Skvirukl

Starší se nesmí cítit odstrčeně. Možná by pomohlo vyzkoušet vzít nejprve tu starší a mazlit se s ní. Tu mladší nechat v kleci a jen ji občas pohladit. Pak je prostřídat. Starší musí vidět, že ji ta mladší neohrožuje a máte je rádi obě stejně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nereknutito

beer: Díky za radu, jen mimochodem, díval jsem se na profil, kde to vypomáháte jako veterinární technik? Klidně PM ;)

před 3711 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek