nereknutito

Naše morče žárlí…

Sehnali jsme si druhé, aby měla ta naše potvora (kterou máme cca měsíc, má cca 4–5 měsíců) společnost, když nejsme doma… No, když jsou spolu v kleci, tak jsou v pohodě. Průser nastává, jakmile si vezmem tu mladší, tak ta starší začne žárlit, prostě je na tu malou nevrlá a nechce ji k sobě pustit (naštěstí jen vystartuje, nekouše) a dokonce občas cvaká zubama. Tato uraženost ji trvá cca půl hodiny. Máme si té malé nevšímat (aby se zblížili), nebo naopak si ji brát k sobě (aby zjistila starší, že je to zbytečné)? Nebo si naopak nevšímat te starší (abychom ji potrestali)? Díky za odpovědi :)

Teď jsem mazlil starší a moje polovička dala ruku do klece a začla hladit tu malou. No potvora si toho po pár minutách všimla a okamžite mi šla z klína do klece :D

Ale na druhou stranu si všímám jak mezi sebou komunikují – malá pobrukuje krátce a když velká „dlouze“, tak se na to malá vykašle a jde po svých. Když naopak starší mlčí, tak většinou ji nechá jít k sobě, ale jde vidět, že je naštvaná no a když odpovídá pobrukováním, tak je v pohodě a malá se přitulí a starší ji třeba začne i olizovat :)

Nejlepší odpověď
beer

Kdepak „trestat“ nějak morče, to je nesmysl..
Jednoduše je potřeba chovat se k oběma zvířatům stejně, vzít si třeba obě najednou, střídat je v kratších intervalech atd. Časem si zvyknout natolik, že jejich projevy již nebudou tak razantní, možná vůbec žádné.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
Skvirukl

Starší se nesmí cítit odstrčeně. Možná by pomohlo vyzkoušet vzít nejprve tu starší a mazlit se s ní. Tu mladší nechat v kleci a jen ji občas pohladit. Pak je prostřídat. Starší musí vidět, že ji ta mladší neohrožuje a máte je rádi obě stejně.

nereknutito

beer: Díky za radu, jen mimochodem, díval jsem se na profil, kde to vypomáháte jako veterinární technik? Klidně PM ;)