len2608

naše dítě nejí ve školce

Můj tříletý syn nastoupil do školky.Není vybíravý, doma sní vše co se mu dá na talíř, ale ve školce se jídla ani nedotkne, prý se snad stydí tam jíst. Nevím co s tím, nemůžeme s ním hnout. Nemáte někdo nějakou fintu?

Nejlepší odpověď
anonym

Vezměte ho na jídlo do restaurace nebo jinam kde budete celá rodina v cizím prostředí něco konzumovat. Váš chlapeček bude mít ve školce asi ten první „zvykací“ čas o trošku delší než jste čekali, ale jistě si zvykne. Čím víc se okolo toho bude stále něco řešit, tím víc bude mít blok. Ráno ať se nasnídá dosyta doma, po návratu ze školky ať se také dostatečně nají a on v té školce nějak hlady vydrží, do té doby než se srovná.

Další odpovědi
baghira

Nastoupil od září, takže je tam druhý týden? Tak to se třeba ještě poddá :)
Nebo zkuste dočasně omezit snídaně – když je hlad, tak je i chuť :))

anonym

Z vlastní zkušenosti vím, že „příklady táhnou“. A to platilo i v této oblasti. V kolektivu víc chutná a dokonce i to, nad čím se doma ohrnuje nos.
Je malý, ale zkuste se ho zeptat, proč ve školce jíst nechce. Může mít opravdu psychický blok z toho, že je v cizím prostředí a spíš než to, že mu nevoní školkové jídlo mu může chybět maminka a domov. Možná by to vyřešilo domluvit se někdy s učitelkou a smět být u některého jídla ve školce s ním. Pomoci mu překonat tuto bariéru nebude utrčitě potom tolik těžké. Když se to jednou podaří, půjde to dál už snadněji.

Deli

Proberte to s učitelkou, možná by mohl sedět pár dnů někde víc stranou, aby se nestyděl… Řekněte mu, že to je normální, všichni ve školce jí…

len2608

Všechno už jsme právě zkoušeli. Vypustili jsme snídani, ve školce ho posadili stranou, také jsem tam s ním byla a stejně nejedl. Domlouváme mu všelijak, on řekne že tam bude papat a pak stejně nic.