Fun-Tomas

Kdo dělá chybu při předjíždění, když auto za mnou začne zrychlovat a „přilepí“ se na mě a prudce zabrzdí atd.?

Kdo dělá chybu? Za poslední měsíc se mi již 2× stala tato věc. Jedu v pravém pruhu na dálnici za dodávkou, pomalu ho dojíždím a včas dám blinkr doleva a přidám plyn pro vyrovnání plynulosti provozu. Vždy se snažím počkat na „díru“, kam by se vešla snad 3 auta. V tu chvíli, když dám blinkr do leva, auto co nechává rozestup prudce zrychluje a vydobývá si místo. Samozřejmě se přilepí na zadek na několik centimetru a prudce zabrzdí aby to vypadalo že je asi omezen. Samozřejmě následuje troubení, dálková a jedničky. Kdo tedy dělá chybu? Nutno dodat, že kolona v levém jede tak o 10km/h více a opravdu to nikomu nepošlu před čumák a nešourám se. Díky 🙂

Původní neotázka
Naschvály při předjíždění, kdy auto začne zrychlovat.

Odpovědi
jiri Linhart

Zdravim,Vami popisovanou situaci muze udelat jen blbec ! Stalo se mi to take. Kdyz takovej vul drepi za volantem,je asi lepsi si od nej udelat odstup a necourali se,jet v dostatecnem odstupu za nim. Nebo kolonu v pravo celou predjet a nechat toho troubu daleko za sebou ! Neni nic horsiho nez Blbec,ktery Vam znemoznuje predjeti a jeste Vas vybrzduje ! A nahravat na kameru,pokud ji mate. J.

anonym

vyhláška zní jasně. nesmíš omezit ostatní tak, aby museli náhle změnit směr, či rychlost. pokud to dodržíš tak pak přichází na řadu bezpečné dodržení vzdálenosti. jezdím po dálnici denně a pořád se za mě někdo lepí v rychlém pruhu i když já dál nemohu, protože předemnou jsou jiné „brzdy“. a to mě ještě zkouší světlama. tak mu uhnu, poklepu na čelo a on se lepí na toho předemnou. pak se stane, že někdo zabrzdí a bude čumět

cukrar

Nikdo, páč nic se se nestalo a jede se dále. Nelze z popisu situace jedné strany soudit tu druhou stranu..