JajaJ

Proč začal být na mě náš pes zlý???

Máme ročního psa, se kterým jsem byla rok doma a jakmile jsem teď začala chodit do práce, začal být na mě zlý až mě včera pokousal. Neví někdo jak na něj? Děkuji
Doplňuji:
je to kolie křížená s pinčem. Jinak včera jak mě pokousal, tak byl byl pořád se mnou a lízal mi ruku a obličej a měl takový smutný oči jak kdyby mu to bylo líto.. Já co přijdu z práce, tak uvařím a pak ho hladím a blbneme.. Tak nevím, proč to dělá.. Je tu sám půl dne, manžel akorát přijde za ním dopoledne ho vyvenčit a dát oběd. Jinak vždycky ke mě přijde, začne mě olizovat, chce si hrát atak..

Nejlepší odpověď
anonym

Pes dospívá, ujasněte mu důrazně jeho podřadné místo v rodině. Manžel mu chodí dávat oběd? Ročnímu psovi by mělo stačit krmení dvakrát denně, menší porci ráno a hlavní část večer. Dávejte mu krmení vy, při krmení mu jídlo na chvíli odebrat, když si s ním „blbnete“ tak vy přerušte hru když uznáte
za vhodné a pokračujte až vy budete chtít atd, když se pes bude nevhodně chovat tak ho dejte na chvíli „na samotku“, nenechte ho cpát se do dveří prvního, prostě určujte si pravidla vy, systémem „drobných buzerací“ a tím, co se vám může zdát jako ponižování psa, ale psovi takový přístup jen prospěje. Nemusíte psa fyzicky trestat, ale pokud nebude stačit změnit výchovný přístup, tak ho klidně vytahejte za kůži na krku a přitiskněte k zemi a důrazně ho pokárejte.
Nedovedu si představit, že mě napadnul vlastní pes a to mají někteří větší hmotnost než já…
Musíte být důslední, pes vám přerostl přes hlavu!
O správném postupu při výchově je dostatek zdrojů na netu.

Doplňuji:
http://www.vyc­vikpsu-vychovapsa.cz/
a mnoho dalších odkazů ve vyhledávači pod heslem výchova psa

Další odpovědi
Drap

Zanedbaná výchova. Důsledně psa umravnit. Nepíšeš co je to zapsa, ale pokud to nebudeš řešit, tak to bude jen horší